-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

MICHAEL DAVENPORT

Kërcënimet ndaj policëve serbë, OSBE: Duhet të dënohen pa rezerva

Shefi i misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë – OSBE në Kosovë, Michael Davenport për mes një postim në llogarinë e...

Shefi i OSBE-së në Kosovë: Çdo formë dhune është e papranueshme

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport, ka thënë se pa pjesëmarrjen e serbëve të Kosovës në institucione si policia, gjyqësori, administrata...

Krasniqi në takim me ambasadorin e OSBE-së: Kërkojmë rikthim të normalitetit, shtetit ligjor dhe zhvillim të lirë të jetës

Lideri i PDK-së, Memli Krasniqi të mërkurën ka takuar ambasadorin e OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport. Bashkë kanë diskutuar për zhvillimet aktuale në vend, posaçërisht...

Reagon OSBE-ja, mirëpret shtyrjen e zgjedhjeve në veri të Kosovës

Në lidhje me shtyrjen e zgjedhjeve në Kosovë ka reaguar për mes një postimi OSBE-ja. Ajo ka mirëpritur vendimin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani,...

Sulmi ndaj policisë në Veri, OSBE i bën thirrje institucioneve t’i kapë autorët

Kreu i OSBE-së në Kosovë, ambasadori Michael Davenport, ka reaguar pas sulmeve ndaj Policisë së Kosovës në veri të vendit. Ai tha se sulmi kundër...

Latest news

/5pyetjet.al