-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ndeshje

Derbi Tirana-Partizani, përplasen tifozët pas ndeshjes, ndërhyn FNSH-ja

Tirana dhe Partizani barazuan 1-1 për javën e 15-të në Superligë, por pas fërshëllimës së Juxhin Xhajës në tribuna ka nisur një duel tjetër,...

Tirana 1-1 Partizani, bardheblutë 14 muaj pa fitore në derbi

Tirana dhe Partizani barazuan 1-1 në derbin e 172 të kryeqytetit në "Air Albania". Sfida nisi me tetë minuta vonesë dhe për këtë u kujdesën...

Derbi/ Doka e Rrapaj “përplasen” në fushën e blertë

Teksa gjithçka po shkonte për mrekulli në fushën e blertë, dy nga lojtarët, një i Tiranës dhe një i Partizanit janë përplasur fizikisht me...

Vjen goli i barazimit, ekuilibër në derbin e kryeqytetit

Teksa gjithçka po shkonte drejt një fitoreje të “Bardhebluve” të Tiranës, “Demat e Kuq” të Partizanit kanë arritur të barazojnë gjithçka në “Air Albania”,...

VIDEO/ Derbi, tifozeritë godasin lojtarët me copa stolash

Si në çdo derbi, as në këtë të kësaj, të diele nuk kishte shanse që të mungonte dhuna, me tifozeritë e të dyja skuadrave,...

Një në drekë dhe dy në darkë, UEFA cakton oraret e ndeshjeve të Shqipërisë

Nëse shorti i sotëm ka vendosur kalendarin e ndeshjeve të EURO 2024 me pozicionimin e skuadrave në grupet e ndryshme, ka qenë UEFA ajo...

Europianin ndaj Shqipërisë në “grupin e ferrit”, Spalletti nis të lutet: Na ruajttë Viali!

EURO 2024 ka vendosur Italinë në “grupin e ferrit”, ku gjendet edhe Shqipëria, teksa ka pjesëmarrëse edhe Spanjën dhe Kroacinë. Një short shumë i vështirë...

Kalendari i Shqipërisë në “Euro 2024”, ja kur luhen ndeshjet e kuqezinjve dhe në cilat stadiume

Shqipëria ka njohur sot rrugëtimin e saj në EURO 2024 me një short i cili ka rezultuar jo shumë me fat për ekipin kuqezi,...

“Allianz Arena” plot dëborë, anulohet ndeshja e Bayern-it

Për shkak të rreshjeve të dendura të borës që kanë pushtuar Gjermaninë, por më së shumti Mynihun, ndeshja e futbollit mes Bayernit dhe Union...

Një gabim i kushton shtrenjtë Ballkanit, mundet në “Air Albania”

Ballkani ka bërë një hap të gabuar duke dëmtuar rëndë shanset që ka për t’u kualifikuar në fazën tjetër në Ligën e Konferencës. Skuadra e...

Latest news

/5pyetjet.al