-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#olta xhacka

Vendimi për mandatin e Xhaçkës, Bardhi: Do kallëzojmë penalisht përgjegjësin

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazmend Bardhi ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese për sa i takon mandatit të deputetes Olta Xhaçka. Bardhi...

Kuvendi i kërkoi Kushtetueses të rishikonte mandatin e Xhaçkës, reagon Bardhi

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar pasi Kuvendi i kërkoi Gjykatës Kushtetuese që të kërkojë një interpretim nga Komisioni i...

Kuvendi i kërkon Kushtetueses rihapjen e çështjes së Xhaçkës: Kërkoni opinionin e Venecias

Kuvendi i kërkon Gjykatës Kushtetuese që të kërkojë një interpretim nga Komisioni i Venecias lidhur me çështjen e mandatit të Olta Xhaçkës, ish-ministres së...

Mandati i Xhaçkës do të shqyrtohet sërish në Gjykatën Kushtetuese, ja data

Kërkesa e Partisë Demokratike të Rithemelimit për mandatin e deputetes Olta Xhaçka do të shqyrtohet sërish në 21 qershor. Çështja do të shqyrtohet në Gjykatën...

‘Ke privatizuar llixhat në Kolonjë” Xhaçka përplaset me deputeten e PD: Të mirëpres!

Seanca e sotme plenare është shoqëruar me debate dhe replika mes socialistëve dhe demokratëve. Ka qenë deputetja e PD e qarkut të Korçës, Sorina Koti...

‘I shkon të flasë me veten’ Bardhi për Bashën: Ai ka lidhje me bashkëpunëtorët e Xhaçkës

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Gazment Bardhi pas dorëzimit të padisë në Gjykatën Kushtetuese  të mandatit të Olta Xhaçkës ka dhënë një...

Bardhi dorëzon padinë për Xhaçkën: Gjykata të rikthejë në vend autoritetin e përdhosur

Bardhi ka dhënë një deklaratë për mediat pasi dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese padinë e Olta Xhaçkës. Bardhi është shprehur se Gjykata Kushtetuese duhet të...

Deputeti i PD: Tërhiqni ‘veshin’ Xhaçkës, diskriminoi malësorët

Deputeti i PD-së, Asllan Dogjani gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka ngritur si problematikë rastin e deputetes socialiste, Olta Xhaçka, pas deklaratës së...

Mandati i Olta Xhaçkës, Çuçi: Është zbatuar 100% vendimi i gjykatës

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi ka deklaruar se për sa i përket mandatit të Olta Xhaçkës është zbatuar 100% vendimii...

Mazhoranca ‘mbrojti’ Xhaçkën, PD letër BE-së: Po minohet demokracia

Mazhoranca refuzoi të zbatonte vendimin e Gjykatës Kushtetuese për mandatin e Olta Xhaçkës. Për këtë, grupi Parlamentar i Partisë Demokratiek ka informuar Komisionin Europian, Parlamentin...

Latest news

/5pyetjet.al