-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Partia e Lirise

Xhixho: Qeveria injoron nga buxheti shtresat në nevojë dhe studentët

Sot në orën 10:00 ishte parashikuar të niste Konferenca e Kryetarëve ku do të diskutohej për një projektligj të rëndësishëm, siç është ai për...

Pse nuk ke dalë javët e fundit? Meta: Kisha disa probleme me shëndetin

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta gjatë një konference për mediat u shpreh se javët e fundit nuk ka qenë aktiv për shkak...

Partia e Lirisë mbledh Kryesinë, Meta: Kemi sakrifikuar për të mbrojtur opozitarizmin nga fake-opozita

Partia e Lirisë ka mbledhur ditën e sotme Kryesinë e saj, ku kryetari Ilir Meta ka deklaruar se vendi është në dorën e një...

Silva Caka: Qeveria po na vjedh me rritjen e çmimit të referencës së apartamenteve

Sipas zëdhënëses së Partisë së Lirisë, Silva Caka qeveria ka gjetur përsëri një mënyrë për të na vjedhur, kësaj radhe nëpërmjet rritjes së çmimit...

Petrit Vasili përfundon në SPAK

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili është paraqitur paraditen e kësaj të premtjeje në SPAK. Mësohet se Vasili është thirrur për të dhënë sqarime...

Me pantallona të shkurtra/ Monika Kryemadhi “i vë flakën rrjetit”

Deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi ka publikuar një video ku bësh ushtrime fizike. Me anë të një postimi në Instagram, Kryemadhi shihet...

Votimi në Komision për kanabisin mjekësor, Meta: Legalizim ‘de facto’ i trafikut të drogës!

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar për votimin për kanabisin mjekësor në Komisionin e Shëndetësisë. Meta thotë se kjo nismë shërben...

Vasili: Nuk doni t’i shkojmë të vërtetave dhe përgjegjësive deri në fund!

Nënkryetari i Partisë së Lirisë Petrit Vasili foli për çështjen e kohës së debatit që iu është dhënë deputetëve të opozitës. Vasili tha se kooperativizimi...

Partia e Lirisë: Veliaj i dha Gjicit tenderin 10 milionë euro me “marrëveshje të ndaluar”

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi denoncoi sot se kryetari i bashkisë Tiranë, Erion Veliaj i dhuroi kompanisë së Safet Gjicit,...

Tensionet në veri, Meta: Vuçiçi të largojë ushtrinë nga kufiri i Kosovës

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. Në një postim në rrjetet sociale...

Latest news

/5pyetjet.al