-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

politik

Rriten pakënaqësitë politike në Izrael mes thirrjeve për lirimin e pengjeve

Të afërmit e pengjeve izraelite që mbahen nga militantët e Hamasit në Gazë protestuan para shtëpisë së kryeministrit Benjamin Netanyahu të shtunën, duke kërkuar...

Bardhi publikon videon: Kush ia mbylli gojën Ramës për SPAK-un?

Deputeti PD-së, Gazment Bardhi ka publikuar një video të kryeministrit Rama së fundmi dhe një vit më parë ku tregon sipas tij, diferencën në...

Të paktën 35 persona të vdekur pas shpërthimit në një tubim politik

Të paktën 35 persona janë vrarë, si pasojë e një shpërthimi që ka ndodhur gjatë një tubim politik të dielën në Pakistan. Besohet se rreth...

Basha me demokratët e degës nr.6: Ky sistem politik ka degraduar!

Ish-kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me demokratët e degës nr 6 në Tiranë. Sipas Bashës kjo kohë reflektimi i ka...

Zgjedhjet në Greqi, Mitsotakis flet për “tërmet” politik

Fitorja e Demokracisë së Re në zgjedhjet parlamentare merr përmasa historike, pasi sipas vlerësimit të parë zyrtar të rezultatit kalon në 41% kundrejt 20% të SYRIZA-s. Kyriakos Mitsotakis...

Gjykata e la në burg, avokati i Fredi Belerit: Proces politik, s’u provua ekzistenca e listave!

“Proces dhe akuzë politike”, -kështu e ka konsideruar avokati i Fredi Belerit akuzën e ngritur ndaj kandidatit të ‘Bashkë Fitojmë’ për bashkinë e Himarës. Në...

Të shtëna me armë gjatë natës në Pukë, u qëllua nga një “Masserati” në lëvizje

Të shtëna me armë janë dëgjuar gjatë natës në Pukë. Raportohet se është qëlluar nga një makinë në lëvizje tip "Masserati" rreth orës 00:40...

La fushën e blertë për politikën, Ozil kandidat në zgjedhjet në Turqi?

Mesut Ozil është shfaqur si një kandidat për zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Turqi pas mbylljes së karrierës si futbollist. Mesfushori i cili njoftoi tërheqjen...

Provokim politik? Talenti Jashari flet për festën e Granit Xhakës ndaj Serbisë!

Ardon Jashari ishte një nga protagonistët indirekt të Botërorit 2022. Mesfushori i Lucernës u grumbullua nga “helvetët” dhe ndonëse luajti vetëm 2 minuta ndaj...

Ministrat dhanë dorëheqjen, Johnson përballet me të akuza të rënda

Boris Johnson po lufton për mbijetesë politike pasi dy nga ministrat e tij më të lartë sulmuan udhëheqjen e tij dhe dhanë dorëheqjen. Kancelari Rishi...

Latest news

/5pyetjet.al