-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

prishtine

Në pak orë gjenden dy persona të vdekur

Sot gjatë ditës janë gjetur të vdekur dy persona. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se bëhet fjalë për një rast në Prishtinë...

Profesori i Universitetit të Prishtinës, pezullohet pas akuzave për ngacmim

Pedagogu i Fakultetit të Mjekësisë në Universitetin e Prishtinës, Xhevat Krasniqi, është pezulluar nga detyra, pasi akuzohet nga studentët për ngacmim seksual. Vendimi është mare...

‘Më the a don me t’bo masazh’! Lot, akuza dhe protesta kundër profesorit në Prishtinë

Një situatë e cila vazhdon të thellohet por ende pa gjetur zgjidhje është ajo në Univesitetin e Prishtinës, ku profesori Xhevat Krasniqi, akuzohet nga...

Shkëmbim me armë zjarri, njëri shkon me këmbët e tij në qeli

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë. Policia përmes raportit 24-orësh ka dhënë detaje lidhur me rastin, duke njoftuar se nga dy vetura që...

Gjendet një person i vdekur

Një person është gjetur i vdekur në Prishtinë të dielën. Sipas raportit të Policisë, ekipi mjekësor ka konfirmuar vdekjen e viktimës. Arsyet e vdekjes së...

Çifti sulmon fizikisht dy gazetarët në Prishtinë

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) e ka dënuar si të papranueshëm një sulm fizik ndaj dy gazetareve të një portali lokal në Prishtinë...

Një grua dhe një burrë gjenden të vdekur në rrugë

Dy persona janë gjetur të vdekur në Prishtinë, në dy raste të ndara. Në rastin e parë, një grua ka njoftuar policinë se në rrugë...

EMRAT/ Vrasja e dyfishtë në Kosovë, ja kush janë autorët e shpallur në kërkim

Ahmet (Ali) Berisha dhe Naim (Ali) Berisha janë dy personat e shpallur në kërkim nga policia e Kosovës për vrasjen e ndodhur natën e mbrëmshme...

Rëndohet bilanci, shkon në dy numri i viktimave në Prishtinë

Thellohet bilanci. Ka vdekur gruaja 49-vjeçe që u plagos mbrëmë në rrugën “Jeronim de Rada” në Prishtinë. Lajmin e ka konfirmuar Shaqir Uka, shef...

Gëzhoja, viktima, të plagosur dhe makina! Çfarë u gjet në vendin e krimit?

Një person rreth moshës 30 vjeçare mbeti i vrarë mbrëmë si pasojë e të shtënave me armë zjarri në Prishtinë. Viktima është Egzon Haziri....

Latest news

/5pyetjet.al