-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

prishtine

Plagosen pas rrahjes në Prishtinë, hetohen 3 persona

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar tre persona të cilët janë përleshur fizikisht. Rasti ka ndodhur në rrugën “Zagrebi” në Prishtinë,...

Rreth 11 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), njoftoi se aktualisht në vend janë 10 mijë e 800 raste aktive me koronavirus, shumica në...

Në Kosovë rritet dhe çmimi i biletave të autobusit

2021 dhe 2022 duket se do të jenë vitet që kosovarët do t’I mbajnë mend për rritjen e çmimeve. Përveç rritjes së çmimeve të produktet...

Pasagjeri fyen dhe godet fatorinon e autobusit në Prishtinë

Një përplasje ndodhi mes të një pasagjeri dhe një fatorinoje autobusëve në Prishtinë. Në një video të postuar nga Vrojtuesit e Lagjes në Prishtinë, përplasja...

Vaksina edhe në sheshin e Prishtinës, ministria: Vaksinohuni!

Komiteti për imunizim kundër COVID-19 i Ministrisë së Shëndetësisë informon qytetarët se sot në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë do të hapet një pikë...

Në Prishtinë plehrat kapicë! Kompanisë së grumbullimit të mbeturinave i bllokohen llogaritë

Kompania rajonale e grumbullimit të mbeturinave “Pastrimi” në Prishtinë ka njoftuar se i janë bllokuar të gjitha llogaritë bankare dhe se punëtorët e kësaj...

Çfarë po luhet në Prishtinë? Pas SHBA-së dhe BE-së, zbarkon emisari britanik

Pas të dërguarit të SHBA-së dhe BE-së, javën e ardhshme në Prishtinë do të zbarkojë i dërguari Special i Kryeministrit britanik për Ballkanin Stuart...

Policia rrethon televizionin në Prishtinë, gati arrestimi i Dardan Molliqajt

Policia në Prishtinë po kërkon kreun e PSD-së, Dardan Molliqajn, për ta arrestuar pas veprimeve të tij në protestën që u mbajt të shtunën...

Latest news

/5pyetjet.al