-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

propaganda

Vendet e BE-së paralajmërojnë për rritje të propagandës ruse para zgjedhjeve në bllok

Franca, Polonia dhe Gjermania e kanë akuzuar të hënën Rusinë se po e përgatit një rrjet të hollësishëm të uebsajteve për të përhapur propagandë...

Raporti: Rusia po synon të nxisë luftë në Kosovë

Sipas një raporti për dezinformata, thuhet se Kosova është e ekspozuar ndaj dezinformatave dhe narrativëve që vijnë nga Rusia dhe Kina të cilat synojnë...

Lufta në Ukrainë arrin në kinematë ruse

“Dëshmitari” është një dramë propaganduese e sponsorizuar nga shteti rus për luftën e Moskës në Ukrainë. Filmi shtjellohet rreth një violinisti të njohur belg, i...

VOA: Rusia dhe Serbia, burime kryesore dezinformimi në Ballkanin Perëndimor

Rusia dhe Serbia janë evidentuar si burimet kryesore të disinformimit në Ballkanin perëndimor. Ky është përfundimi i një konference rajonale, që zhvillua sot në...

Latest news

/5pyetjet.al