-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

qeveria

Rindërtimi përtej 2024, ku po shkojnë 115 milionë eurot?

Programi i rindërtimit parashikohet të shkojë përtej vitit 2024. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, në një përgjigje zyrtare për “Monitor”, pohoi se vlera prej...

Lëvizja e dytë dhe paralajmërimi i fortë i Ramës për Berishën

Seanca e sotme e parlamentit ishte me të njëjtin skenar. Tym, flakadanë, përmbysje karrigesh dhe përplasje të forta me Gardën. Buxheti kaloi me 7...

Tërmeti tragjik, 2/3 e fondit të rindërtimit mbetet e pashpenzuar

Më shumë se dy të tretat e fondit të programuar për vitin 2023 për programin e Rindërtimit nga tërmeti i vitit 2019 ka mbetur...

Qeveria e Kosovës ndan fonde për punësimin e grave të mbijetuara nga dhuna

Qeveria e Kosovës bëri të ditur lansimin e masës së punësimit për gratë e mbijetuara nga dhuna, përmes së cilës synohet punësimi i tyre. Kryeministri...

“Dy ditë besë mbaruan…”! Rrëfehet babai i Naimit: Fëmijët mbrëmë kërkuan dajtë

Shaban Murseli, babai i Naimit i cili po dyshohet se organizoi vrasjen e gruas së tij Liridona Ademaj, ka folur për gjendjen e fëmijëve,...

Iku nga Berisha dhe Basha, Agron Shehaj: Do të krijoj një parti të re politike

Deputeti Agron Shehaj, i cili është larguar së fundmi edhe nga grupimi i demokratëve që udhëhiqen nga ish-kryeministri Berisha, tha se ka nisur punën...

Gjykata Kushtetuese “goditi” qeverinë gjermane, Scholz: Vendim i shpejtë në krizën e buxhetit

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese gjermane në Karlsruhe për buxhetin, kancelari Scholz ka siguruar një sqarim të shpejtë të financimit të ndihmave të planifikuar për qytetarët...

Qeveria bën tre ndryshime të rëndësishme (EMRAT)

Qeveria në mbledhjen e sotme ka marrë disa vendime të rëndësishme lidhur me emërimet në krye të institucioneve. Mimoza Kaçi është propozuar nga qeveria...

Përjashtohen 4 deputetë të PD-së që i “vunë zjarrin” Parlamentit

Kryetari i grupit të PD-së, Gazment Bardhi, Flamur Noka, Bledion Nallbati dhe Flamur Hoxha janë katër deputetët demokratë që janë përjashtuar me nga 10...

“Zëri i Amerikës”: Qeveria shpërfill apelet për pezullimin e aeroportit të Vlorës

Dy vjet, pas nëntorit të vitit 2021, kur filloi ndërtimi i Aeroportit të Vlorës, punimet po vijojnë me ritëm të lartë në ngritjen e...

Latest news

/5pyetjet.al