-sidi education-spot_img
17.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

rama

VIDEO/ Muzikë dhe flamuj kombëtar, atmosfera para takimit të Ramës me emigrantët

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama do të vijojë turin e takimeve me emigrantët shqiptar në Europë, teksa këtë herë ka udhëtuar drejt Italisë. Takimi...

Berisha: SPAK, fshehu lidhjet e qeverisë Rama me bandat e krimit

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një dalje publike për mediat foli për operacionin e SPAK 3 ditë më parë, ku u lëshuan 50 urdhër-arreste për...

Berisha: Rama shkoi në Athinë për të mbuluar vjedhjet dhe bëmat e narko-shtetit të tij

Ish-kryeministri Sali Berisha ka vlerësuar protestuesit poshtë dritares së banesës së tij ku qëndron i izoluar prej 30 dhjetorit të vitit të kaluar për...

Mediat greke bujë vizitës së Ramës: Çfarë tha ‘mysafiri i paftuar’

Tubimi i kryeministrit Edi Rama me shqiptarët e Greqisë ditën e sotme në Athinë ishte dhe kryefjala e mediave greke. Nga “Kathimerini”, “Protothema”, “CNN.gr”, “Mega”,...

Mitsotakis: S’do ndalonim kurrë një lider të huaj të takonte bashkatdhetarët e tij!

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis gjatë një interviste për televizionin “Alfa”, e  quajti normal takimin që Edi Rama do të zhvillojë ditën e nesërme me...

Kreu i Shoqatës së Emigrantëve Shqiptarë në Greqi: Takimi me Ramën është patriotik

Presidentit i Shoqatës së Emigrantëve Shqiptarë në Greqi, e ka cilësuar vizitën e Edi Ramës në 12 maj në Athinë si ‘thjesht patriotike’. Duke folur...

Samiti BE-Ballkani Perëndimor mbledh Kurtin, Vuçiçin, Ramën dhe O’Brien në Mal të Zi

Më 16 maj në Kotorr të Malit të Zi do të mbahet Samiti i rradhës BE-Ballkani Perëndimor. Pjesë do të jenë liderët e vendeve...

Berisha: Vizita e Ramës në Greqi povokacion, nuk shkohet pa ftuar

Në fjalën e mbajtur në tubimin e përnatshëm tek rruga e Shpresës, ish-kryeministri Sali Berisha, e akuzoi Edi Ramën se, vizita e tij në...

Berisha-Ramës: Anulo vizitën dhe mos shqetëso diasporën, ti je një pushtues i Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha i bëri thirrje kreut të qeverisë, Edi Ramë që të anulojë vizitën në Greqi e paralajmëruar për më 12 maj. Berisha u...

Bardhi-Rama replika në distancë për ‘Xibrakën’: Duket dora e tij ku i jep urdhra SPAK-ut

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i grupit të PD, Gazment Bardhi janë duke shkëmbyer replika në distancë në lidhje me rinisjen e hetimeve nga...

Latest news

/5pyetjet.al