-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#Sali Berisha

‘SPAK ka bërë mashtrim topotgrafik’, Argita Malltezi: Procesi ndaj Berishës politik

Vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, Argita Malltezi gjatë një konferencë për median ka deklaruar se procesi ndaj Berishës është politik. Nuk kanë munguar as akuzat...

LIVE/ Noka i pranishëm në komision me bluzën ‘Lironi Berishën’

Kreu i SPAK, Altin Dumani ka qenë sot pjesë e Komisionit të Ligjeve ku dhe lexoi raportin vjetor të institucionit që ai drejton. I pranishëm...

Berisha: Në asnjë studio nuk u lakua emri i padrinos së 7 familjeve mafioze, Edi Ramës

Gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se, velloja e zezë e censurës ka rënë nëpër studiot televizive, duke përjashtuar...

Qeveria britanike: Bashkë me Berishën “non-grata”, edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas

Në dokumentin që disponon gazetari i Top Channel Muhamed Veliu të dosjes britanike për ndalimin e hyrjes të Sali Berishës, janë përfshirë edhe kundërshtitë...

Meta për çështjen e Berishës: Ajo që po i ndodh, çmenduri

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar nga Ljubljana për çështjen e ish-kryeministrit Sali Berisha duke thënë se ajo që po ndodh...

Berisha: Erion Veliaj jashtë nga bashkia, koha të vendosim

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë tubimit të sotëm ka hedhur sërish akuza ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj. Pjesë nga fjalimi i Berishës: A është parlament ky, a është...

Berisha: Agaçi, Sekretari i Përgjithshëm i mafies në Ballkan

Ish-kryeministri Sali Berisha në tubimin e sotëm ka drejtuar akuza të tjera për Engjëll Agaçin, duke u shprehur se ky i fundit “bën dhurata...

Berisha thirrje për protestë: Beteja kundër Veliajt e shenjtë

Gjatë fjalimit në tubimin qytetar Salu Berisha bëri dhe njëherë thirrje që të martën qyettarët të dalin sërish në protestë kundër Erion Veliajt. Ai madje...

Balluku në SPAK/ Berisha: Ka në dosje dy shkresa të saj për Erion Veliajn

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për paraqitjen e zv. kryeministres Belinda Balluku në SPAK. Sipas tij SPAK-u ka gjetur 2 shkresa të saj për...

Politikani gjerman takon Berishën: Doja të takoja një lider…

Ish-deputeti i gjerman i CDU-së Elmar Brook ndodhet në Tiranë. Ditën e ditëlindjes ai ka vendosur ta festoj me ish-kryeministrin Sali Berisha. Elmar Book ka vlerësuar...

Latest news

/5pyetjet.al