-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

saranda

Shpërthejnë ujërat e zeza në Sarandë

Mesditën e sotme kanë shpërthyer ujërat e zeza në qytetin e Sarandës. Ujërat e zeza vërshojnë në lagjet e qytetit bregdetar për të përfunduar në...

FOTO/ Këtu do të ndërtohet aeroporti i ri në Gjirokastër

Kryeministri Rama përmes një postimi në rrjetet sociale ka ndarë pamje nga fusha e vjetër ajrore e Gjirokastrës, vendi ku do ndërtohet Aeroporti i...

I droguar shkon të vjedhë manastirin, niset me urgjencë në Tiranë, detaje

Një 34-vjeçar është arrestuar nga policia për vjedhje, por ishte i pandërgjegjshëm për shkak të mbidozës së metadonit. Ermir Murto është gjetur nga policia brenda...

Aksident në Sarandë, mjeti del nga rruga dhe përmbyset

Një aksident është regjistruar mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Sarandë-Delvinë, pjesë e rrugës Sarandë-Kardhiq, pranë ish-pularisë në Shijan. Një automjet ka dalë nga rruga...

Automjeti del nga rruga dhe përmbyset, plagoset 23-vjeçari

Një aksident është regjistruar mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Sarandë-Delvinë, tek vendi i quajtur ish-pularia në Shijan. Automjeti tip “Hyndai” me drejtues shtetasin D....

Në kërkim për trafik të lëndëve narkotike, arrestohet 36-vjeçari në Sarandë

Në Sarandë është arrestuar një 36-vjeçar me inicialet V. B., i cili ishte shpallur në kërkim për trafik të lëndëve narkotike. Gjykata e Shkallës së...

3 adoleshentët u aksidentuan në Sarandë, në pranga babai i njërit prej tyre

Tre të miturit që u aksidentuan mbrëmjen e djeshme në Sarandë janë transportuar për në spitalin e Traumës, në Tiranë. Aksidenti ndodhi mbrëmjen e djeshme...

U plagosën në aksident në Sarandë, 3 të miturit nisen me urgjencë drejt Traumës

Tre të miturit që u aksidentuan mbrëmjen e djeshme në Sarandë janë transportuar për në spitalin e Traumës, në Tiranë. Aksidenti ndodhi mbrëmjen e djeshme...

EMRI/ Përmbyset dhe del nga rruga makina e punonjësit të policisë

Një automjet tip Ford me ngjyrë gri, me drejtuesin e quajtur Durim Pashollari, me detyrë punonjës Policie në stacionin e Policisë Kufitare Borsh, ka...

SPAK i sekuestroi pasuritë në Shqipëri, belgu Dries Lonneux: Nuk jam unë kreu i bandës së kokainës

Gjykata e Apelit në Liège, të Belgjikës nisi të hënën hetimin e çështjes në gjyqin “Pharmaceutica”, një çështje e madhe e trafikut të drogës,...

Latest news

/5pyetjet.al