-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

sëmundje

‘Meri mbaj dorën’, Dea publikon pamje pas operacionit, me karrocë dhe…

Dea Mishel iu ka nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në kokë, por nuk dha shumë detaje për operacionin që kreu. Pak kohë më vonë ajo publikoi...

Përhapja e kolerës në Afrikën Jugore, një luftë shumëkombëshe

Kriza e kolerës ka përfshirë Afrikën Jugore. Ndërsa rastet rriten në të gjithë Zambinë, Zimbabve, Malavi, Mozambik dhe Republikën Demokratike të Kongos, mungesa e ujit...

“Adoleshentët dhe të rriturit”-UNICEF ngre alarmin: Rrjetet sociale po shkaktojnë…

Varësia nga përdorimi i rrjeteve sociale  po kthehet sipas të gjitha vlerësimeve studimore një emergjencë  shëndetësore. Sipas UNICEF-it, çdo ditë, më shumë se 180...

Mjekët bëjnë zbulimin e radhës/ Alcajmeri mund të zbulohet përmes analizave të gjakut

Shkencëtarët në Mbretërinë e Bashkuar po u bëjnë thirrje institucioneve shëndetësore që të kryejnë një test të thjeshtë gjaku për të zbuluar fazat e...

Meloni në gjendje jo të mirë shëndetësore? Shtyn konferencën e fundit të vitit

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, nuk ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore. Kjo ka bërë që ajo, konferencën vjetore për shtyp, ta shtyjë për datën...

Homazhet për Mirush Kabashin, kolegët: Ishte një figurë shumëdimensionale, do ta kujtojmë për…

Gjatë homazheve për nder të aktorit të njohur Mirush Kabashi, aktori Luftar Paja e konsideron si një figurë shumëdimensionale. “Do ta mbaj mend si një...

Kinë: Sëmundjet e rrugëve të frymëmarrjes, të shkaktuara prej patogjeneve të njohura

Sëmundjet e rrugëve të frymëmarrjes janë duke u shkaktuar prej patogjeneve të njohura dhe nuk ka shenja për sëmundje të reja infektive, kanë thënë...

U shua sot, cilat janë veprat që e bëjnë të pavdekshëm Zef Dedën në artin shqiptar

U shua sot, por Zef Deda ishte një nga komedianët më të mirë të vendit, i cilësuar edhe si Charlie Chaplin i Shqipërisë. Deda lindi...

OBSH: Të shqetësuar për përhapje të sëmundjeve në Gazë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka thënë të premten se është shumë e shqetësuar për përhapjen e sëmundjeve në Gazë, pasi disa javë me...

Dhimbje dhe lot! Lekët e operacionit po mblidhen, por i riu ndërroi jetë

Lajm i trishtë nga Devolli. Një punonjës i këtij institucioni ka ndërruar jetë në moshën 31-vjeçare. Ai është Joan Nasto. I riu prej kohësh...

Latest news

/5pyetjet.al