-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#serbia

Mbërrin edhe Presidenti serb, Rama e pret i buzëqeshur, Vuçiç serioz prononcohet serbisht për gazetarët

https://youtu.be/5T2L1sV4Nu4Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç sapo ka mbërritur në ambientet para stadiumit ‘Air Albania’, teksa është pritur aty nga homologu i tij shqiptar, Edi...

“The Guardian” kapet keq me serbët: U treguan fashistë ndaj shqiptarëve!

“Mbështetësit e Serbisë shfaqën slogane fashiste. Ata bënë thirrje raciste ndaj shqiptarëve etnikë gjatë ndeshjes së ekipit të tyre kundër Zvicrës të premten mbrëma”.Kështu...

Osmani: Nëse Borrell do të ishte neutral, do i përmendte Serbisë marrëveshjet që nuk i ka zbatuar!

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pasi nuk është arritur marrëveshja për targat në Bruksel. Osmani ka kritikuar zyrtarin e lartë të BE-së,...

Treg rajonal për energjinë elektrike? Meta: Si ndodh kjo kur shkëmbimet tregtare të energjisë mes Kosovës dhe Serbisë janë zero?

Kreu i partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar lidhur me samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Norvegji ku kryeministri Edi Rama tha...

SHBA thirrje urgjente Kosovës: STOP me gjobat, filloni negociatat për Asociacionin!

“I kërkojmë Qeverisë së Kosovës që të mos vazhdojë me gjobat , që të zgjasë për dhjetë muaj afatin riregjistrimin e makinave dhe që...

Çfarë dihet për ngritjen e re të gatishmërisë luftarake të Ushtrisë së Serbisë?

Gatishmëria luftarake e Ushtrisë së Serbisë është ngritur për shkak të dronëve që kanë hyrë nga Kosova në Serbi dhe që kanë vëzhguar pozicionet...

DASH: Presim një marrëveshje Kosovë-Serbi për targat në ditët në vijim

Shtetet e Bashkuara të Amerikës shpresojnë që Kosova dhe Serbia të arrijnë një marrëveshje për targat në mënyrë paqësore, në ditët në vijim.Zëdhënësi i...

Samiti i Ballkanit Perëndimor, Kurti: Serbia po zgjedh autokracinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kritikoi ato që ai i quajti “raporte të ngrohta” midis Serbisë dhe Rusisë, duke thënë se Beogradi po dërgon...

Vizat për Kosovën, BE: Do të ketë një votim në fund të vitit

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, tha se një vendim për liberalizimin e viza për Kosovën pritet të merret kah mesi...

Pas vizitës në Prishtinë, ministrja gjermane sot shkon në Beograd

Ministrja gjermane për Evropën, Ana Luhrmann sot do të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.Luhrmann për vizitë zyrtare ishte edhe në Kosovë nga...

Latest news

/5pyetjet.al