-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

sERBIA

Targat ulin Kosovën e Serbinë në bisedime javën e ardhshme

Prishtina dhe Beogradi do të diskutojnë javën e ardhshme për marrëveshjen e re për targat të automjeteve. Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Bislimi dhe...

“Novosti” e Beogradit: Britania çoi në Kosovë raketa që përdoren në Ukrainë

Gjatë ditës se premte, misioni i KFOR-it në Kosovë njoftoi se në Aeroportin e Prishtinës zbarkoi një aeroplan i Forcave Ajrore të Mbretërisë së...

Duhet të na shqetësojnë provokimet serbe po aq sa mos shqetësimi i piktorit

Nga Kim Mehmeti Lufta është mallkim dhe vetëm idioti e fton dhe i gëzohet asaj. Por vetëm biri i nënës së mallkuar e luan rolin...

Sulmet në Kosovë, Paloka: A po tenton Vuçiç të nxisë luftë në Ballkan?

Në veri situata është mjaft e tensionuar pas sulmeve të njëpasnjëshme kundër policisë së Kosovës. Brenda tri ditëve, zyrtarët kufitarë të policisë së Kosovës janë...

Gjenerali Qehaja për sulmet ndaj policisë: Kosova s’i ka eliminuar strukturat paralele në veri

Eksperti i çështjeve ushtarake dhe të sigurisë, gjeneral Ramadan Qehaja, ka thënë se Kosova nuk ka arritur t’i eliminojë strukturat paralele në veri të...

Protesta të serbëve në Beograd në mbështetje të Rusisë

Mijëra serbë valëvitën flamuj rus dhe serb mbrëmë, teksa marshuan përmes qendrës së Beogradit drejt Ambasadës së Rusisë. E gjithë kjo për të protestuar...

Albin Kurti: Serbia s’po armatoset për trajnim, por për luftë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se Serbia dhe Rusia po tentojnë të destabilizojnë Ballkanin Perëndimor. Në një intervistë për Televizionin Publik të Portugalisë,...

Albin Kurti: Sulmet ndaj policisë së Kosovës në veri po vijnë nga Serbia

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar për sulmin që u bë këtë të premte ndaj policisë së Kosovës në veri. Ai është shprehur se...

BE dënon sulmin ndaj policisë së Kosovës në veri

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka dënuar ashpër at që e ka cilësuar “sulm të dhunshëm ndaj një patrulle të Policisë së Kosovës...

Hill: Serbia s’mund të ketë marrëdhënie si në të shkuarën me Rusinë

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, ka thënë se asnjë shtet në Evropë e as Serbia s’mund të ketë raporte me Rusinë çfarë i...

Latest news

/5pyetjet.al