-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

shell

A doli naftë në Shpirag? Vjen vendimi i gjigandit ‘Shell’

Gjigandi ndërkombëtar i hidrokarbureve, Shell, ka konfirmuar zyrtarisht dështimin e kërkimeve për naftë në Shpirag duke paralajmëruar tërheqjen e saj nga ky vendburim. Në raportin...

A me të vërtetë u zbulua naftë në Shpirag?

Nga Gjergj Erebara Kryeministri shqiptar Edi Rama shpalli se vendi gjendet pranë një zbulimi të madh, një vendburimi nafte, që sipas tij, “do të ndryshojë...

Zbulimi i naftës si hapja e negociatave

Nga Mentor Kikia Zbulimi i naftës është bërë si puna e hapjes së negociatave. Ne këtu i kemi hapur nja 3 herë, edhe me shampanjë...

Rama: Jemi në fazën e një zbulimi shumë të rëndësishëm në tokën shqiptare

Nga Holanda, Kryeministri Edi Rama u shpreh se kompania SHELL po realizon në nëntokën shqiptare një zbulim shumë të madh gazi dhe nafte. Ai u...

Përse erdhi në Shqipëri anija me flamur rus?

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë përmes një njoftimi shpërndarë për mediat ka dhënë versionin e saj zyrtar lidhur me anijen me flamur rus që...

Latest news

/5pyetjet.al