-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Opinion

Artan Fuga: Dhuna fizike dhe dhuna politike

Ngjarja në bulevard ku dikush në mënyrë të qëllimshme goditi në mes të njerëzve, në mes të ditës, në prani të kamerave, kreun e...

Leyen-Michel-Rama: Mesazhet e samitit të Tiranës

Konferencë e përbashkët për shtyp e Presidentit të Këshillit të Europës Charles Michel, Presidentes së Komisionit Europian Ursula von der Leyen dhe Kryeministrit Edi...

Endri Shabani: Dhuna nuk është kurrë përgjigja!

Një jave me pare na kryqëzuan enveristet sepse kërkuam qe ne sheshin me te madh te Tiranës te promovonim nje intelektual te Rilindjes Kombëtare,...

Stavros Tzimas: Ballkani mes fantazmave të së kaluarës dhe Europës

Rreth 24 orë para fillimit të takimit të liderëve të BE –së dhe Ballkanit Perëndimor,në Tiranë, ringjallja e tensionit etnik të serbëve dhe shqiptarëve...

Gjergj Erebara: Një gjuhë që nuk ndryshon, është një gjuhë që nuk vlen

Në vitin 2004, në Shqipëri u konceptua një projektligj Për Shtypin. Ishte  koha kur konceptet kushtetuese të vitit 1998 nuk ishin brendësuar siç duhet...

Enver Robelli: Shqiponja lufton paragjykimet

Një njoftim tepër interesant nga revista shkencore zvicerane “Horizons. The Swiss Research Magazine”Kërkimi i një banese në Zvicër jo përherë është punë e lehtë....

Artan Fuga: Televizion apo kamera survejimi qendrash tregtare?

Është më e lehtë sot të krijosh platforma dhe kanale transmetimi televiziv sesa të prodhosh përmbajtje cilësore televizive. Madje edhe video mund të prodhojë...

Tritan Kalo: Fytyra e vërtetë e Serbisë dhe krenaria e Shqipes

3.12.2022…. Fundjavë të mbarë të respektuar miq, të afërm, dashamirës, kolegë e bashkëkombas….Në Illiricum Peninsula qëllimisht të emërtuar më pas Gadishulli Ballkanik, apo “krijesa...

Ervin Qafmolla: Pas targave, Kurti nis manovrat për Asociacionin

Shpërthimi i Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç kundër Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Bashkimit Europian, krahas vendimit për të bojkotuar Samitin BE-Ballkani Perëndimor...

Monitor: Pikëpyetjet e një investimi 2 miliardë euro në Portin e Durrësit!

Një projekt i madh “premton” që t’i kthejë Durrësit lavdinë e humbur. “Durrës Yachts & Marina”, një shoqëri e përbashkët mes qeverisë shqiptare (33%...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al