-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

shendeti mendor

VOA: Republikanët ngrenë pikëpyetje mbi mprehtësinë mendore të Biden

Rivalët republikanë po ngrenë pikëpyetje lidhur me mprehtësinë mendore të zotit Joe Biden, pas një lapsusi verbal të presidentit amerikan që ka thelluar shqetësimet...

Gjendet një grua në ujërat e lumit Devoll, niset drejt spitalit, dyshimet e para

Një 78-vjeçare me inicialet B. M., dyshohet se ka hyrë sot në ujërat e lumit Devoll duke rrezikuar jetën. Ajo është transportua për ndihmë mjekësore...

Deklaratat e Fjolla Morinës, reagon ish-partneri

Fjolla Morina ka rrëmbyer vëmendjen e rrjetit kohët e fundit me deklaratat e saj, ku akuzon emra të njohur publik. Reagimet e njëpasnjëshme kanë...

Sekreti për të arritur mirëqenien psikologjike

Nëse e klikuat këtë artikull, urime! Sapo gjetët sekretin për të arritur mirëqenien që dëshironi. Nëse akoma nuk ne keni kuptuar, sekreti është pikërisht:...

“Më dukej sikur do të vdisja”, aktori tregon periudhën e errët të adoleshencës

Këtë të mërkurë në studion e emisionit “Opinion” u fol për shëndetin mendor. I ftuar ishte aktori i njohur i “Klanifornia”, Albano Bogdo, i...

Gjendje e rënduar emocionale për vitin pasardhës? Disa këshilla për ju

Ndonjëherë na ndodh që shëndeti ynë mendor nuk është në gjendjen më të mirë. Ndjenjat e pakëndshme, mungesa e motivimit dhe humorit, ankthi dhe...

A ndikojnë miqësitë në shëndetin tonë mendor në mënyrë pozitive?

Një psikolog sugjeron disa shënues për të përcaktuar se si marrëdhëniet tona me miqtë tanë ndikojnë tek ne. Miqtë tanë janë një nga pjesët...

Shëndeti mendor në Shqipëri, shenjat dhe nismat për të drejtat e pacientëve

Në Shqipëri, shëndeti mendor është një nga fushat më problematike të mjekësisë, për shkak të stigmës të madhe të shoqërisë ndaj pacientëve, gjë që...

Këto janë disa mënyra si të kujdesemi për shëndetin mendor!

Kujdesuni për trupin tuaj Siç themi, shëndeti mendor dhe fizik janë të lidhur ngushtë. Ne nuk mund të ndihemi mirë nëse nuk ka ekuilibër midis...

Latest news

/5pyetjet.al