-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

shkollë

Sulm me thikë, plagoset mësuesi në shkollë

Gjatë një sulmi me thikë në qendrën e edukimit të të rriturve “Music School” në rrugën ABC në Wedel u plagos një mësues. Sipas informacioneve...

Plagosje në shkollë, nxënësen e pickon gjarpri, i riu rreh gazetarin

Një 27-vjeçar ka dhunuar grupin e xhirimit të një emisioni, gazetarin dhe operatorin mesditën e sotme në Tiranë. Gjithashtu policia njofton se janë regjistruar...

Terror në Finlandë! Të shtëna me armë në një shkollë, ka fëmijë të plagosur

Një situatë alarmante ka mbërthyer Finlandën, pasi të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur në një shkollë fillore këtë mëngjes. Sipas mediave të huaja shumë...

Plagosja me armë në Lezhë/ 54-vjeçari qëllohet sapo lë fëmijët në shkollë

Agron Puka, 54-vjeç ka mbetur i plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm në Lezhë. Informacionet e fundit bëjnë me dije se atij i...

Zjarr brenda shkollës, nxirren jashtë nxënësit

Zjarr në shkollë. Ndërpritet mësimi në shkollën “Kushtrimi i Lirisë" në Durrës. Dyshimet janë se qenë një shkëndijë elektrike nga një nga neon në katin...

Zjarr në shkollë në Tiranë

Një vatër zjarri është regjistruar në një shkollë në ‘Don Bosko’ në Tiranë. Ngjarja raportohet se ka ndodhur paraditen e sotme. Fatmirësisht nuk ka pasur...

Mbante kanabis në konvikt dhe e shiste në shkollë, në pranga 17-vjeçarja

Një 17-vjeçare është kapur nga uniformat blu në Gjirokastër në kuadër të operacionit “Tempulli” dhe të Paketës për Sigurinë në shkolla. Policia njofton se e...

Autobusi i mbushur me nxënës përplaset me makinën në Fier

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Fier-Patos ku mësohet se janë përfshirë një autobus interurban dhe një mjet tip "Benz" Si...

Hapen aplikimet për 300 vende për patrullë policie (Kriteret)

Policia e Shtetit ka njoftuar se sot janë hapur aplikimet për të gjithë kandidatët e interesuar për të ndjekur studimet në Shkollën Bazë të...

Ulen shpenzimet e kryefamiljarëve me arsim të lartë dhe të mesëm

Personat e arsimuar në vendin tonë po përballen me mundësi të kufizuara për të ardhura dhe karrierë dhe kjo po rëndon gjendjen ekonomike të...

Latest news

/5pyetjet.al