-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#shkup

Dyshohet se ka abuzuar me të miturën, pranga adoleshentit në Shkup

Mbrëmë pas mesnate është arrestuar një adoleshent nga Shkupi, i cili dyshohet se ka përdhunuar një të mitur nga Shkupi, njoftojnë nga MPB.“Sot (28.11.2022)...

Protesta para Ambasadës së Rusisë në Shkup

Shoqata e ukrainasve në Maqedoninë e Veriut, ka protestuar të hënën para Ambasadës së Rusisë në Shkup për të kundërshtuar sulmet ruse me raketa...

Çështjet etnike shtojnë “fake news” në Maqedoninë e Veriut

Sa herë që diskutohet për çështje etnike, në media mbizotëron gjuha e urrejtjes dhe dezinformimi, është konstatuar në analizën e punës së mediave nga...

Maqedonia e Veriun në krizë për elektricitet, Kovaçevski prezanton masat e reja

Ditën e djeshme kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka mbajtur një konferencën për media, ku ka treguar se cilat masa i ka...

Maqedonia e Veriut nuk njeh referendumet ruse në Ukrainë

Maqedonia e Veriut nuk njeh rezultatet e të ashtuquajturave referendume në rajonet e Ukrainës, tha më 26 shtator, ministri i Punëve të Jashtme, Bujar...

Komisioni Europian apel shteteve të BE-së: Të hiqen vizat për Kosovën

Kosova ende i përmbush standardet për të përfituar nga liberalizimi i vizave.Është ky qëndrimi që do të mbajë Komisioni Evropian në progres-raportin për vitin...

Stuhitë shkaktojnë kaos në Shkup

Rrugë, parkingje dhe bodrume të përmbytura, shumë pemë të rrëzuara dhe njerëz të bllokuar në makinat e tyre, është ajo çka ka ndodhur pasditen...

Kredi fiktive, prokuroria e Shkupit refuzon hetuesit e huaj

Prokuroria Publike në Shkup refuzon të merret me pretendimet e një kompanie të huaj për kredi fiktive në Maqedoni.Dyshimet janë hedhur nga Trifun Kostovski,...

Shkup: Zbulohet skema e pastrimit të parave përmes kredive fiktive

Në shtatë banka në Maqedoninë e Veriut për gati dy dekada ka funksionuar një skemë e kreditimit fiktiv për kompanitë me qëllim të pastrimit...

Latest news

/5pyetjet.al