-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

sulmi

Policia zbulon detajet në lidhje me sulmin e avokatit: Kanë lidhje me…

Tonin Vocaj gjatë konferencë për median tha se është Dorian Aliaj, njëri prej 4 autorëve të sulmit ndaj avokatit Skënder Mëngjesi është vetëdorëzuar. “Autorët nuk...

Sulmuan ushtarët në Uzinën e Gramshit, mbyllen hetimet për dy rusët dhe ukrainasin

Kur kanë kaluar gati dy vite nga sulmi në Uzinën e Gramshit, Prokuroria e Elbasanit ka përfunduar  hetimet për 2 ruset dhe ukrainasin. Mësohet se...

BE kërkon qetësi! Planifikohen sanksione për Iranin pas sulmit ndaj Izraelit

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian (BE) i kërkuan Izraelit dhe Iranit të de-përshkallëzojnë tensionet në rritje në një takim në Bruksel të mërkurën. Fillimisht i përkushtuar për mprehjen e konkurrencës ekonomike...

Begaj: Çdo përshkallëzim mund të rrezikojë paqen në Lindjen e Mesme

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka dënuar sulmin e Iranit kundër Izraelit. Në një postim në rrjetet sociale, kreu i shtetit shqiptar thotë se...

Hezbollahu paralajmëron se sulmi iranian ‘mund të sjellë një fazë të re në konflikt’

Aeroporti i Bejrutit është rihapur mëngjesin e sotëm dhe fluturimet brenda dhe jashtë kryeqytetit libanez kanë rifilluar. Kjo vjen pas një nate shumë të tensionuar...

Udhëheqësit e “G7” dënojnë ashpër sulmin e Iranit mbi Izraelin

Presidenti Biden njoftoi se do të presë një takim të liderëve të G7 pas sulmit të Iranit mbi Izraelin. Si kanë reaguar anëtarët e...

Komandanti i KFOR: Sulmi në Banjskë i papranueshëm, të gatshëm t’i përgjigjemi sfidave

Komandanti i misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë, KFOR-it, Ozkan Ulutas, e vlerëson të qetë por ende të brishtë situatën e sigurisë pas tensioneve...

Rusia ‘bombardoi’ takimin Mitsotakis-Zelensky, Rama: Dënojmë sulmin ndaj dy miqve tanë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me sulmin rus ditën e djeshme pranë vendit ku presidenti ukrainas Volodymir Zelensky takoi kryeministrin grek Mitsotakis. 'Ne...

Eksperti ngre alarmin: Kosova rrezikohet për një tjetër sulm nga Serbia

Eksperti austriak dhe njohësi i zhvillimeve në Ballkan, Florian Beiber, në një intervistë për Telegrafin foli për tendencat serbe në lidhje me Kosovën. Beiber...

Sulmi terrorist në Banjskë, Policia e Kosovës operacion në tri komunat në Veri

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke kryer bastisje në pesë lokacione në veri të vendit, lidhur me sulmin terrorist ndaj Policisë së...

Latest news

/5pyetjet.al