-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

takim

SHBA jep mesazhin: Të rikthehet normaliteti në Kuvend!

Lindita Nikolla është takuar ditën e sotme me të Ngarkuarin me Punë të Ambasadës së SHBA-së, Z.David Winser. Lajmin e ka bërë të ditur vet...

Rama takim me Hillary Clinton në Mynih: Mike e madhe e Shqipërisë dhe Kosovës

Kryeministri Edi Rama, gjatë qëndrimit të tij në Mynih ku po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë, është takuar me ish-Sekretaren amerikane të Shtetit,...

Bardhi nga Washingtoni: Takova 127 vetë! Zoti bekoftë miqësinë Shqipëri-SHBA

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së së Rithemelimit, Gazment Bardhi ka marrë pjesë në një vizitë zyrtare në Washington, në ceremoninë e “Lutjeve të...

Kurti takon O’Brienin: Amerika mike dhe aleate e çmuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar me Ndihmës  Sekretarin  e Shtetit per Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, O’Brien në Forumin Ekonomik Botëror që po...

Reforma Zgjedhore/ Përfaqësuesja e OSBE pas takimit me Gjiknurin dhe Alibeajn: Mirëpres rifillimin e punës

Kryetarja në Detyrë të Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Clarisse Pasztory, ka zhvilluar një takim me bashkëkryetarët e komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore,...

Ambasadori jep lajmin: Kurti dhe Vuçiç javën tjetër takim në Zvicër

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç do të jenë pjesë e Forumit Ekonomik Botëror në Davos, në Zvicër, këtë...

Emigrantët? Rama takim me Melonin dhe Sunak, ja çfarë u diskutua…

Kryeministri Edi Rama është takuar në Romë me kryeministren italiane Giorgia Meloni dhe gjithashtu me kryeministrin e Britanisë së Bashkuar Rishi Sunak. Rama ka shpërndarë...

“Do më pëlqente të vija në Shqipëri!” Zbardhet biseda mes Ramës dhe Musk

Kryeministri Edi Rama është takuar dhe me Elon Musk, pronarin e SpaceX, Tesla dhe platformës “X”, i njohur si një nga njerëzit më të...

Rama pret kryeministrin e Portugalisë: Diskutuam për programin transformues për banesat sociale

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në kryeministri, homologun e Portugalisë, Antonio Costa. Kreu i qeverisë, e cilëson kryeministrin portugez si një reformator të mirënjohur...

Hasani takohet me sekretaren e përgjithshme të OSBE, zbardhen diskutimet

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Vienë, u prit sot nga Sekretarja e...

Latest news

/5pyetjet.al