-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

TE DREJTAT

Angelina Jolie dhe libri i saj “flasin” shqip

Aktorja e njohur, Angelina Jolie ka bërë me dije përmes rrjeteve sociale se libri i saj “Njihni të drejtat tuaja dhe kërkoni ato”, përveç...

Irani mbyll kompaninë pasi punonjëset shfaqen në një foto pa shami

Autoritetet iraniane kanë mbyllur zyrat e njërës prej kompanive më të madhe tregtare në vend dhe filluan menjëherë procedurat gjyqësore pasi u publikuan në...

Gratë afgane protestojnë kundër mbylljes së salloneve të bukurisë

Gratë në Afganistan e kanë mbajtur një protestë të rrallë kundër vendimit të talebanëve për t’i mbyllur sallonet e bukurisë. Gratë janë dëgjuar duke brohoritur...

Pse është zbehur roli i sindikatave në Shqipëri?

Qeveria dhe kompanitë në Shqipëri ndërhyjnë rregullisht në të drejtat kolektive të punës ose dështojnë në garantimin e aspekteve të këtyre të drejtave. Këto shkelje...

Shkeljet e të drejtave të fëmijëve në Kosovë

Grupe fëmijësh kremtuan në sheshin qendror të Prishtinës të mërkurën me rastin e një qershorit, ditës së tyre. Por, përtej kremtimeve, veprimtarët humanitarë tërheqin vërejtjen...

Latest news

/5pyetjet.al