-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#temperatuarat

‘Mund të kemi temperatura edhe 37 gradë’, ja si nis qershori

Sipas meteorologes Lajdja Porja parashikohet që temperaturat të jenë njësoj si në muajin korrik dhe gusht. ” Nesër që futemi zyrtarisht në qershor presim temperatura...

Një tjetër ditë e nxehtë, temperaturat vazhdojnë të rriten! Parashikimi i motit

Vendi ynë parashikohet të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme. Moti parashikohet kryesisht i kthjellët në pjesën më të madhe të vendit e vranësira...

Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat

Dita e Diel do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe...

A do të jetë sërish situata njësoj me reshjet? Parashikmi i motit

Ditën e enjte vendi ynë do të ketë kushte atmosferike të paqëndrueshme si rezultat qarkullimit ciklonar shoqëruar me vlera të ulëta të presionit atmosferik...

Moti/ Ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat ditën e sotme

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura në jugperëndim. Era do të fryjë me drejtim jugperëndim (SW) me...

Java mbyllet me vranësira dhe reshje shiu /Moti sot

Ditën e Diel pritet mot kryesisht i vranët e intervale afatshkurtra me diell. Në zonën e veriperëndimit reshje shiu për pjesën më të madhe...

Moti sot/ Shi dhe erë, mos harroni çadrat me vete!

Pritet mot i vranët dhe intervale kthjellimi. Vranësirat do të pasohen me reshje shiu të herëpasherëshme në formën e shtrëngatave afatshkurtra shoqëruar me shkarkesa...

Moti nesër/ Vranësira dhe pak shi me diell, ja si do jenë temperaturat

Për ditën e Enjte vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme për shkak të depërtimit të masave ajrore...

Moti sot/ Pritet një ditë e ngrohtë, temperaturat në rritje

Edhe ditën e Martë të kemi mot të qëndrueshëm e të kthjellët me kohëzgjatje të orëve me diell. Këto masa ajrore të ngrohta nga Anticikloni...

Moti/ Do kaloni një fundjavë me diell! Ja si do jenë temperaturat

Depërtimi i masave ajrore me origjinë jugperëndimore do të bëjë që vendi ynë këtë fundjavë të ketë kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti i kthjellët dhe...

Latest news

/5pyetjet.al