-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#termet

13 viktima nga tërmeti në Pakistan dhe Afganistan

Një tërmet prej 6.5 shkallësh ka goditur Pakistanin dhe Afganistanin, duke lënë të vdekur të paktën 13 persona dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë...

Tërmet i fortë në Itali, 3 lëkundje pasuese brenda 10 minutave!

Një tjetër tërmet në rajonin e Marche, Itali. Një tërmet me magnitudë 3.7 u regjistrua në agim në brigjet e zonës Pesaro-Urbino, 9 kilometra...

Tërmet i fortë në Bosnjë – Hercegovinë, ja epiqendra dhe sa ishte magnituda!

Një tërmet me magnitudë prej 4.4 shkallësh Rihter ka goditur jugun e Bosnje-Hercegovinës rreth orës 21:00.Siç raportohet epiqendra e tërmetit ishte 38 kilometra nga...

Një tjetër tërmet i fuqishëm shkund Greqinë, ja epiqendra dhe sa ishte magnituda!

Një tërmet me magnitudë 5.0  Rihter është regjistruar pak minuta më parë në Evia. Mediat greke bëjnë me dije se lëkundjet kanë qenë të...

Sot 3 vite nga tërmeti i 26 nëntorit/ Ambasadorja e BE: Do të vazhdojmë programet tona për rindërtimin!

Ambasadorja e BE në vendin tonë Christiane Hohmann ka përkujtuar 3 vjetorin nga tërmeti tragjik që goditi vendin tonë dhe la pas 51 viktima.Përmes...

Sot tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit që mori 51 jetë njerëzish!

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik të ndodhur më 26 nëntor 2019, ku si pasojë humbën jetën 51 persona dhe u plagosën...

MAGNITUDA/ Dy tërmete të fuqishme trondisin sërish Italinë, goditet zona e Riminit!

Italia prej dy ditësh duket se nuk po gjen qetësi nga tronditjet sizmike.Ditën e sotme kanë rënë dhe dy tërmete të tjerë sërish në...

Epiqendra/ Tërmeti 5 ballë ‘shkund’ Greqinë, banorët: Dëgjuam një zhurmë të çuditshme gjatë lëkundjes!

Një tërmet me magnitudë 5 ballë i shkallës Rihter ka ndodhur në orën 01:02 me epiqendër 26.1 km në juglindje të Amfisës me një...

Tërmet në Tiranë

Mesditën e sotme është regjistruar një lëvizje sizmike në Tiranë. Tërmeti me magnitudë relativisht të vogël, 3.4 ballë është regjistruar në orën 11:47 minuta....

Tërmeti ‘shkund’ Kretën, ja epiqendra dhe sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 5 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në zonën detare të Kretës. Lëkundjet u ndjenë në orën 07:04...

Latest news

/5pyetjet.al