-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

tik tok

Denigrimi në Tik-Tok nuk kursen as njerëz të ligjit

Rrjetet sociale po keqpërdoren si arena sulmi dhe denigrimi, sidomos ndaj të miturve dhe grave. Policia konfirmoi se në 2023 pati 765 denoncime për...

Vranë me thikë 19-vjeçarin, Prokuroria kërkon burg për dy kushërinjtë

"Arrest me burg" është kërkuar nga Prokuroria e Fierit në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Fier disa ditë më parë, ku...

SHBA miraton ligjin kundër pronësisë kineze të TikTok-ut

UASHINGTON – Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan, miratoi sot një projekt-ligj, sipas së cilit aplikacioni i njohur TikTok ose duhet të shkëputet nga...

Shtohen shantazhet në rrjetet sociale, 34-vjeçarja kallëzon 3 persona

Një 34-vjeçare ka bërë kallëzim në policinë e Shkodrës, ku ka treguar se 3 persona i kanë hapur llogari të rreme në rrjetin social...

Biznes me nipin, Tasha e Tik Tokut në burg: Jam heroinë

Gjykata e Beratit ka lënë në burg babanë dhe gjyshen e një 10-vjeçari, të cilët e shfrytëzonin të miturin për të përfituar nga klikimet...

Nxirrnin 10-vjeçarin në “Tik Tok” për përfitime, jepet sot vendimi për “VIP-at”

Armando Kumarku dhe nëna e tij Natasha Rombula u arrestuan ditën e djeshme nga policia për shfrytëzimin e djalit 10-vjeçar të Armandos në rrjetin...

“O drejtësia o unë”/ Babai i Sibelës: Nëse Çoku nuk dënohet, do t’i shuaj si familje

Babai i Sibela Abedinit i ftuar në një lidhje telefonike në emisionin ”Me zemër të hapur” ka dhënë deklarata të forta në lidhje me...

FOTO/ Këta janë babai dhe gjyshja që shfrytëzuan 10-vjeçarin në “Tik Tok”

Një tjetër abuzim në rrjetin social “Tik Tok” është regjistruar ditën e sotme. Nënë e bir kanë rënë në pranga nga “blutë” e Kuçovës...

Bën biznes me djalin 10-vjeç në “Tik Tok”, arrestohet babai me gjyshen

Një tjetër abuzim në rrjetin social “Tik Tok” është regjistruar ditën e sotme. Nënë e bir kanë rënë në pranga nga “blutë” e Kuçovës...

TikTok-u nën lupën e BE-së: Mbrojtja e të rinjve me mangësi

Që nga vera e vitit të kaluar sipërmarrja kineze TikTok dhe të tjera platforma të mëdha në internet duhet të respektojnë ligjin e BE-së për shërbimet...

Latest news

/5pyetjet.al