-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

tirane

Italia e kërkonte për drogë, arrestohet në Tiranë

Arrestohet në Tiranë Marsel Gjoncaj 40 vjeç, banues në Tiranë. Ai ishte shpallur në kërkim kombëtar, pasi Gjykata e Apelit Tiranë, e ka dënuar me...

Pas SHBA, BE dhe OSBE vjen reagimi i britanikëve: Jo molotov në demokraci

Ambasada Britanike në Tiranë ka dënuar ashtu si SHBA dhe BE incidentet përpara bashkisë Tiranë. “Skenat jashtë Bashkisë së Tiranës sot dhe përdorimi i koktejve...

Aksident i çuditshëm, ‘Benzi’ përfundon sipër automjetit

Një aksident i çuditshëm ka ndodhur këtë të enjte në Tiranë. Shoferja e një automjeti të tipit "Benz" ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar sipër...

VIDEO/ Aksident pranë liqenit në Tiranë, një i plagosur rëndë

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në unazën e madhe të Tiranës, pranë liqenit. Mësohet se një person ka mbetur i plagosur rëndë, ai...

Kokainë dhe tufa me euro në Tiranë, dy në pranga

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në sistemin e burgjeve ka bërë të mundur arrestimin e dy personave, të cilët dyshohet se merreshin me veprimtarinë...

Vrasja e Briken Sanajt tek ‘Kodra e Diellit’, kapet në Gjermani Vladimir Kola

Është arrestuar në Gjermani Vladimir Kola. Personi i cili në bashkëpunim me të tjerë në 3 tetor 2022 ka ekzekutuar shtetasin Briken Senaj. "Sot me...

EMRI/ Kush është i burgosuri që u izolua sot në regjimin ’41 bis’?

Erion Veizi, një i burgosur që akuzohet se ka vrarë një polic më 1999, është dërguar në regjimin e posaçëm 41 biss. Erion Veizi është...

Zbulohet ‘Univeristeti’ me 37 vula të falsifikuara, 3 të arrestuar në Yzberisht

Në Yzberisht të Tiranës është zbuluar një subjekt (firmë), ku falsifikoheshin dokumente dhe si rezultat në pranga kanë përfunduar tre persona. Operacioni ‘Vula’ ka çuar...

FOTO/ 7.500m2 tokë të shitura, ky është ish-kryetari i komunës që Prokuroria do në burg

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar arrestimin e 3 ish-zyrtarëve të Komunës Bërxullë, Kujtim Balliun, Agim Locin, si edhe Ymer Markun, ky i fundit ish-kryetari...

E rëndë në Tiranë! Paletat zënë poshtë gruan, vdes në spital

Një ngjarje e rëndë është shënuar në një firmë për shpërndarjen e pijeve alkoolike në Tiranë. Ditën e djeshme në ambientin e tij të punës...

Latest news

/5pyetjet.al