-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Udhetime

Administrata 3.6 milionë euro për bileta avioni

Institucionet publike kanë shpenzuar vitin që lamë pas 371 milionë lekë për blerje biletash të transportit ajror ndërkombëtar. Të dhënat zyrtare në sistemin e Agjencisë...

Hapen korridoret ajrore Kosovë – Shqipëri

Ministri i Infrastrukturës në Kosovë, Liburn Aliu,  ka bërë të ditur lajmin se Kosova i ka hapur korridoret ajrore me Shqipërinë. Përmes një postimi në...

Ministria e Jashtme: Lehtësohet lëvizja e shqiptarëve drejt SHBA

Lehtësohet lëvizja e shtetasve shqiptarë nga Shqipëria drejt SHBA dhe anasjelltas. Ministria e Jashtme njofton se në dakordësi me Departamentin e Shtetit, tani shqiptarët...

5 vendet e ndaluara në botë që nuk mund t’i vizitoni për disa arsye…

Jo çdo vend në planet mund të vizitohet pavarësisht dëshirës dhe kuriozitetit të shumëkujt. Ekziston një listë prej 5 vendesh të cilat për arsye specifike...

Anulohen rreth 1.000 fluturime si pasojë e grevës në Itali

Greva kombëtare e punëtorëve të trafikut ajror në Itali, që është mbajtur të shtunën, ka rezultuar me anulim të gati 1.000 fluturimeve, ka raportuar...

Lista/ Këto janë 10 qytetet më të bukura në botë

Revista gjermane "Focus" ka renditur qytetet më të bukura në botë. "Focus" e ka listuar kryeqyteti grek në vendin e gjashtë ndërsa në krye...

Fluturojnë biletat vajtje-ardhje të avionëve në gusht nga Rinasi, më e lira 150 euro, arrijnë deri në 450 euro

Shtetasve shqiptarë, por sidomos emigrantëve, do t’u kushtojë shumë shtrenjtë udhëtimi me avion në muajin gusht, duke rrezikuar të dekurajojë ardhjen e shumë emigrantëve...

Eurodeputetët denoncojnë KE: 150 udhëtime falas për zyrtarët e saj

Eurodeputetët po kthehen kundër Komisionit Evropian dhe po e denoncojnë atë, pasi Politico zbuloi se punonjësit e një departamenti të vetëm bënë 150 udhëtime falas vitin e...

Berisha: Rama 22 mln Euro udhëtime, 10 mijë dollarë darka! Çfarë prisni më?

Vjedhjet dhe skandalet kanë arritur kulmin, tha Sali Berisha sot në protestën e opozitës përpara Kryeministrisë. Kryetari i PD-së i listoi aferat dhe tha...

6 destinacione që duhen vizituar një herë në jetë

Tripadvisor ka përzgjedhur 6 destinacione për vitin 2023 për një sërë udhëtimesh të mundshme që plotësojnë nevojat dhe pasionet më të ndryshme dhe origjinale....

Latest news

/5pyetjet.al