-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

vota

Rusia në zgjedhje, ja data kur do të mbahen

Dhoma e lartë e parlamentit të Rusisë, Këshilli i Federatës, ka caktuar 17 marsin për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale. Këshilli e miratoi vendimin gjatë...

Kuvendi Kombëtar, Ivi Kaso: Berisha u rikonfirmua në krye të PD-së me 55 vota kundër

Kuvendi Kombëtar i mbledhur nga Sali Berisha nisi punimet sot në orën 11:00 në Pallatin e Kongreseve. Ish-kryeministri Sali Berisha mbërriti në ambientet e Pallatit...

Holanda zgjedh sot kryeministrin e ri pas 13 vitesh qeverisje nga Rutte

Qytetarët e Holandës do t'i drejtohen sot kutive të votimit në zgjedhjet e përgjithshme që do të sjellin kryeministrin e parë të ri të...

Celibashi: Vota e diasporës duhet ligjëruar brenda janarit nga Kuvendi

Votimi i emigrantëve dhe diasporës shqiptare në zgjedhjet e përgjithshme do të jetë i mundur, vetëm nëse Kuvendi do të kryejë plotësimet ligjore brenda...

Vota e Diasporës në pritje të një zgjidhjeje ligjore

Përfaqësues të partive politike, shoqërisë civile dhe Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, diskutuan të martën për garantimin e të drejtës së votës për diasporën shqiptare,...

Messi fitoi “Topin e Artë”, ja si votoi Shqipëria në event

Mbrëmjen e shkuar në Paris, Lionel Mesin u shpall fitues i “Topit të Artë” për vitin 2023, të 8-in në karrierën e tij. Në këtë...

EMRI/ Zgjidhet kryeministri i qeverisë së re në Malin e Zi

Ligjvënësit në Malin e Zi votuan të martën për qeverinë e re gati pesë muaj pas zgjedhjeve të përgjithshme. Qeveria e kryeministrit Milojko Spajiç u...

Opozita polake e gatshme të marrë pushtetin

Partitë kryesore të opozitës në Poloni thanë të martën se janë gati të marrin pushtetin, ndërsa rrisin presionin ndaj presidentit polak për të marrë...

Kush mund të bëhet kryetar i ri i Dhomës së Përfaqësuesve?

Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara e ka shkarkuar për herë të parë në histori kryetarin e saj, Kevin McCarthy, përmes një votimi...

Çfarë ndodh pas shkarkimit të kreut të Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA?

Me shkarkimin e kryetarit Kevin McCarthy, Dhoma e Përfaqësuesve e Shteteve të Bashkuara po hyn në një territor të panjohur. Mocioni për shkarkimin që u...

Latest news

/5pyetjet.al