-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vrau ish-dhëndërin, prokuroria mbyll hetimet për vrasjen pranë Gjykatës

Kryesoret

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg babë e bijë, Mexhit Picarin dhe Dhurata Saliajn, të cilët bashkëpunuan për vrasjen e Kudret Saliajt.

Ata janë lënë në burg pas rëndimit të akuzave nga Prokuroria e Tiranës, që i akuzon ata për  ‘Vrasje me dashje’, ‘Armëmbajtje pa leje’ dhe ‘Vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare’  ndaj babait dhe ndaj vajzës, ‘përkrahje të autorit të krimit’, ‘sigurimi i kushteve e mjeteve për kryerjen e një vrasjeje’.  

Në seancën e sotme në gjykatë, dy të arrestuarit kanë mohuar bashkëpunimin.

Mexhit Picari ka marrë përsipër fajin duke e hequr përgjegjësinë nga e bija. “Armën e kisha në brez, Dhurata nuk dinte gjë”,-tha Mexhit Picari në gjykatë, ndërsa i njëjti version u mbështet edhe nga Dhurata. Nuk dija gjë që babai do e vriste, nëse do e dija nuk do e lejoja”,-tha Dhurata.

Ndërsa avokati i familjes Picar foli për një tjetër version. “Shkaku i vrasjes është fakti se Kudreti i kishte thënë fëmijëve se Dhurata kishte vdekur”,-tha avokati në seancë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit