-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Lukashenko: Jemi pjesë e luftës Rusi-Ukrainë

Kryesoret

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko tha se vendi i tij është përfshirë në luftën Rusi-Ukrainë, por se nuk është një palë ushtarake aktive në konflikt.

“Sa i përket pjesëmarrjes sonë në një operacion special ushtarak në Ukrainë, ne po marrim pjesë. Nuk e fshehim. Por ne nuk po vrasim njeri. Ne nuk po dërgojmë ushtrinë tonë askund. Ne nuk i shkelim detyrimet tona”, tha Lukashenko gjatë një takimi ushtarak.

Rusia gjithashtu e quan luftën e saj në Ukrainë një operacion special ushtarak.

Ai më pas tha se vendi i tij po pjesë në luftë duke parandaluar përhapjen e saj në Bjellorusi dhe duke parandaluar një sulm ndaj Bjellorusisë nën maskën e një operacioni special ushtarak nga Polonia, Lituania dhe Letonia.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit