-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Firmoset marrëveshja e ‘Roaming’ mes BE dhe Ballkanit Perëndimor

Kryesoret

Ekspertët e vendeve të BE, kanë firmosur edhe marrëveshjen e parë, atë të “Roaming” që parashikon uljen e tarifave me Ballkanin Perëndimor. Parashikohet që marrëveshja të nis zbatimin më 1 tetor të vitit 2023.

Kjo është marrëveshja e parë e nënshkruar, nga 7 që pritet të miratohen ditën e sotme në këtë samit.

 

Kryeministri Edi Rama mikpriti në sheshin “Italia” para stadiumit kombëtar, një e nga një lideret e Bashkimit Europian dhe ata të vendeve të Ballkanit Perëndimor në nisje të Samitit që po mbahet sot në Tiranë. I pari që mbërriti ishte Oliver Varhelyi, Komisioneri Europian, më pas Vjosa Osmani, Von der Leyen, e Vuçiç.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit