-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#samiti i BE

Mitsotakis: Çështja Beleri është çështje respekti për shtetin e së drejtës

Kryeminstri grek Kyriakos Mitsotaki ngrit çështjen e Kryebashkiakut Fredi Beleri në samitin e BE-së në Bruksel sipas Kathemirini.gr. Qëndrimi i kryeministrit nga Brukseli vjen pasi...

DW: Rama provoi të bënte dirigjentin, disa i bëri për të qeshur

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama provoi të bënte dirigjentin, teksa  krerët e shteteve të BE-së dhe Ballkanit po rreshtoheshin për fotografi. Disa i bëri...

“Mesazhi” i ri nga Greqia drejt Shqipërisë

"Përveç" kapitullit të Zgjerimit në draftin e fundit të konkluzioneve të Këshillit të ardhshëm Evropian, i cili fillon nesër të enjten, sipas mediave greke...

Samiti në Bruksel, media greke: Greqia nuk do japë pëlqimin nëse nuk zgjidhet çështja e Belerit

Greqia nuk do të japë pëlqimin për procesin e anëtarësimit të Shqipërisë nëse nuk ka progres në çështjen e kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës,...

Samiti i BE-së dhe Ballkanit perëndimor në 13 dhjetor, çfarë do të ndodhë në Bruksel?

Liderët e Bashkimit Evropian  dhe Ballkanit Perëndimor priten të takohen këtë të mërkurë në 13 dhjetor. Në fokus të këtij takimi pritet të jenë tensionet...

Samiti i BE/ Scholz poston FOTOT nga Tirana: Shenjë shprese për zgjerimin e BE!

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka postuar në Instagram foto nga takimi i djeshëm i Samitit të BE-së me Ballkanin Perëndimor që u mbajt dje...

Rama nxjerr FOTOT/ Përqafime, lule dhe buzëqeshje, çfarë nuk u pa nga Samiti!

Kryeministri Rama ka publikuar ditën e sotme një foto album nga dita e djeshme. Më 6 dhjetor 2022 në Tiranë u mbaj Samiti historik...

Firmoset marrëveshja e ‘Roaming’ mes BE dhe Ballkanit Perëndimor

https://www.youtube.com/watch?v=ebhxf53acwA Ekspertët e vendeve të BE, kanë firmosur edhe marrëveshjen e parë, atë të “Roaming” që parashikon uljen e tarifave me Ballkanin Perëndimor. Parashikohet që...

‘Namaste’/ Rama pret të fundin e miqve të Samitit, Milo Gjukanoviç. Më pas largohen

https://youtu.be/5T2L1sV4Nu4 I fundit që është pritur nga Rama ishte Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç. Teksa ishte duke shkuar në drejtim të tij, Rama...

Mbërrin edhe Presidenti serb, Rama e pret i buzëqeshur, Vuçiç serioz prononcohet serbisht për gazetarët

https://youtu.be/5T2L1sV4Nu4 Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç sapo ka mbërritur në ambientet para stadiumit ‘Air Albania’, teksa është pritur aty nga homologu i tij shqiptar, Edi...

Latest news

/5pyetjet.al