-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Ishte i fuqishëm”! Banorët rrëfejnë tmerrin: Tërmeti çau pallatin

Kryesoret

Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan mbrëmjen e sotme në vend. Lëkundjet u ndjenë më disa qytete përfshi kryeqytetin. Pas kësaj, qytetarë të shumtë  kanë dalë jashtë banesave të tyre.

Referuar të dhënave zyrtare nga Ministria e Mbrojtjes lëkundjet kanë shkaktuar dëme në Xibër të Klosit, por fatmiresisht pa të lënduar ne njerez.

Disa prej banorëve thanë se do ta kalojnë natën jashtë. “Tërmeti ishte shumë i fuqishëm, mbajti për disa sekonda. Kemi dalë nga banesa.

Është çarë goxha nga lëkundjet e tërmetit të kaluar të gjithë banorët kanë dalë jashtë nga frika. Kanë dalë me fëmijët e vegjël dhe banorët janë shumë të shqetësuar” u shpreh njëri prej banorëve të pallatit të dëmtuar.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit