-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Takimi me ambasadorin Chorba, Meta: Demokracia amerikane inspirim për të luftuar autokracinë

Kryesoret

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta për mes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka njoftuar për takimin e zhvilluar sot me ambasadorin amerikan, Timothy Chorba.

Meta në postimin e tij shprehu kënaqësinë për takimin e zhvilluar me Chorbas ku tregoi se i ka shprehur se në zgjedhjet e 14 majit do t’i vijë fundi monizmit.

“Vlerat dhe demokracia amerikane, inspirim për të luftuar çdo ditë autokracinë, duke dedikuar të gjitha energjitë për të shpëtuar dhe fuqizuar demokracinë shqiptare.

Partneriteti strategjik midis SHBA-ve dhe Shqipërisë është shumë i rëndësishëm për Partinë e Lirisë dhe do të forcohet edhe më shumë në të ardhmen,” shkruan Meta në postim.

Postimi i plotë i Metës: 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit