-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

demokraci

Blinken pas vizitës në Tiranë: U takova me shqiptarët, po ndërtojnë një botë demokratike

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, reagoi në rrjetet sociale pas përfundimit të vizitës së tij në Tiranë. “Njerëzit tanë janë forca jonë më e...

Vizita e Blinken, reagon Meta: Aleanca me SHBA-në themelore për demokracinë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta reagoi pas vizitës së sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken, duke theksuar se aleanca strategjike me SHBA...

Bill Clinton: Vizitoni Shqipërinë, ky vend e do demokracinë

Bill Clinton njihet si një nga figurat që ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm për çlirimin e Kosovës dhe në rrugën e saj drejt...

Ramaswamy: Ukraina pa demokraci, drejtohet nga një “nazist”

Kandidati republikan për president në SHBA, Vivek Ramaswamy, ka quajtur presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, një “komedian me pantallona mallrash” dhe një “nazist” gjatë...

Von Cramon: Duhet Serbi demokratike, jo qetësimi Vuçiçit

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka komentuar vizitën e fundit në Kosovë e Serbi,  të Presidentes së Komisionit Evropian, Ursula...

“Problem është qeveria”, Lapaj tek “5pyetjet”: E shohin shtetin si pronë private dhe opozitën si të pavlerë

Aktivisti, Adriatik Lapaj i ftuar tek “5pyetjet” nga Babaramo ka folur në lidhje me situatën politike në vend pas kaosit të regjistruar ditën e...

SHBA: Investime të reja për mbështetje të demokracive

Shtetet e Bashkuara kanë thënë të mërkurën se do t’i ndajnë 225 milionë dollarë për të investuar në mbështetje të demokracive, teksa rritet shkalla...

Wisner mbledh shoqërinë civile: Ju forconi demokracinë e Shqipërisë!

I Ngarkuari me Punë në ambasadën e SHBA-së në Tiranë, David Wisner u takua me drejtues të shoqërisë civile, për të dëgjuar rreth punës...

Clinton pas vizitës në Shqipëri, i rikthehet edhe njëherë çështjes së Kosovës

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton me anë të një postimi në Twitter të dielën përmendi ndërhyrjen e NATO-s si dhe strehimin e gjysmë milioni refugjatë...

Takimi me ambasadorin Chorba, Meta: Demokracia amerikane inspirim për të luftuar autokracinë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta për mes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka njoftuar për takimin e zhvilluar sot...

Latest news

/5pyetjet.al