-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Berisha: Kishte probleme! KQZ të bëjë audit për rezultatin në Elbasan

Kryesoret

Sali Berisha nuk pranon humbjen e zgjedhjeve në Elbasan. Ai tha se rezultati që ka dalë dhe që shpalli fitues Gledian Llatjan është paraprak dhe i kërkoi KQZ-së që të auditojë pajisjet elektronike sepse sipas tij, qytetarët ndryshe kandidatin “X” dhe në ekran u dilte kandidati “Y”. Më pas akuzoi Edi Ramën për blerje votash dhe kërcënime.

Të mblidhen dhe të bëhet auditimi i këtyre aparaturave. Unë nuk mund të them që është apo jo ky rezultat paraprak. Pse quhet ashtu? Tani kanë dalë dy gjëra. Disa media kanë paraqitur tre raste që kanë deklaruar se kam votuar për këtë kandidat dhe më doli tjetri. Si pjesëmarrje unë këtë e konsideroj shumë të mirë sepse është për lokalet dhe jo parlamentaret.

Ju kujtoj që kursi i Euros këtë maj nuk ka arritur kurrë në sezonin turistik. Pati një blerje masive të votës. Këtë e kemi evidentuar. Pati një përdorim bandash. Velipoja ishte nën pushtim sot. Të mbikëqyret cdo votë, pasi rezultati është pozitiv aty ku është. Se cfarë ka bërë Rama për zgjedhjet është kapitulli më i zi” tha ai.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit