-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

sali berisha

Berisha feston 33-vjetorin e themelimit të PD-së, del sërish në skenë Argita

Argita Malltezi, e bija e ish-kryeministrit Sali Berisha ka dalë sërish në skenë mbrëmjen e sotme teksa ka marrë pjesë në festimet e organizuara...

Berisha me të bijën në krah, nisin festën e tyre për 33-vjetorin e PD-së

Partia Demokratike po feston 33-vjetorin e saj të themelimit me dy evente paralele. PD-ja e drejtuar nga Lulzim Basha festoi në palltin e kongreseve, ndërsa...

“Amaneti i fundit i Azemit, Imamin e futën në thes”! Çupi te “5Pyetjet.al”: 33 vite PD dhe dora e zezë e Berishës

Sot është data 11 Dhjetor dhe Partia Demokratike feston 33-vjetorin e themelimit. Kjo datë e shënuar e gjen sot PD-së të shkërmoqur totalisht. Të...

SHBA e injoroi, Berisha: S’kam çfarë të them më…

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur sot të ngarkuarit me punë të ambasadës së SHBA-ve në Tiranë, David Wisner, i cili deklaroi se nuk...

Inceneratori i Tiranës/ Berisha: Agaçi, truri i plehrave

Inceneratori i Tiranës është kryefjalë e Sali Berishës. Ish-kryeministri e nisi javën me këtë dosje. Ai tha se me 15 urdhër-arrestet e Prokurorisë së...

Deputeti i PD-së akuzon kryebashkiakun e Fierit: Na kërkoi 1 mln lekë për…

Deputeti i PD-së në qarkun e Fierit, Luan Baçi ka akuzuar hapurazi kryebashkiakun e qytetit Armando Subashi. Sipas tij, Subashi fillimisht ka refuzuar t’iu jepte...

Sali Berisha: Homazh për studentët e Dhjetorit ‘90!

Çdo fillim Dhjetori, unë si njëri nga ata që pata fatin unik në jetë të isha dëshmitar, pjesëmarrës, apo dhe protagonistë i Revolucionit Demokratik...

Mazhoranca miratoi buxhetin për 7 minuta, Berisha: Vjedhja më e madhe në histori

Ish-kryeministri Sali Berisha në konferencën me mediat, foli për raportin e Pisa-s, por edhe për miratimin e Buxhetin 2024 nga mazhoranca ditën e sotme...

Anketimi për nxënësit shqiptarë, Berisha: Dëshmi flagrante, shkatërrim i arsimit

Duke marrë shkasë nga të dhënat e PISA-s për arsimin në Shqipëri, ish-kryeministri Sali Berisha shprehu keqardhjen për rënien dramatike të treguesve për nxënësit...

Kaos dhe dhunë në Parlament: More qelbësira!

Kaos, dhunë, përplasje, grumbull karrigesh në foltore, sharje dhe ofendime. Kjo është panorama nga salla e Parlamentit të Shqipërisë më shumë se 45 minuta...

Latest news

/5pyetjet.al