-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Rezultati për këshilltarët në Elbasan/ Demokratët votuan Boçin, por jo koalicionin

Kryesoret

Në Elbasan, Gledian Llatja pret vetëm certifikimin e fitores përballë Luçiano Boçit. Por çfarë po ndodh me këshilltarët, kuvendin lokal të bashkisë.

Paraprakisht nga 224 qendra votimi janë numëruar vetëm 122 nga të cilat rezulton se deri tani PS ka marrë 48.81% ose 28 këshilltarë, koalicioni i Berishës 23.98% ose 13% dhe PD-ja zyrtare, 12.93% ose 7%.

Nga shifrat rezulton se demokratët janë çarë duke votuar Boçin, por jo listën e koalicionit me Metën për këshilltarët. 21633 mori Boçi si kandidat, por koalicioni për këshilltarë ka marrë gjysmën 10960.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit