-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ia mbathi në pyll! Policët i hidhen në “fyt” kultivuesit në Macukull

Kryesoret

Asgjësohen 350 bimë narkotike kanabis, që u gjetën të kultivuara në një zonë të pyllëzuar në fshatin Macukull në Mat.

33-vjeçari, Taulant Tatraku autori i dyshuar i kultivimit të këtyre bimëve, u kap duke punuar në njërën nga parcelat që kishte kultivuar bimët, i cili tentoi të largohej.

Më herët, gjatë fazës së parë të këtij operacioni u asgjësuan 164 bimë kanabis dhe u shpall në kërkim autori i dyshuar. Operacioni policor antikanabis i koduar “Kreshta të pastra”, vijon.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit