-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Balla në Londër, takon NCA-në për luftën kundër narkotikëve

Kryesoret

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka qënë ditën e sotme në Londër pasi ka zhvilluar një takim me drejtuesit e Agjencisë Kombëtare kundër Krimit(NCA) në Londër.

Nga takimi Balla deklaron se të dyja shtetet po bashkëpunojnë ngushtë për luftën kundër narkotikëve.

Balla është shprehur se në fokus të bisedës ishte procesi i vetëpastrimit të policisë dhe bashkëpunimin me Interpol-in mbi ekstradimet e personave në kërkim nga Dubai dhe vende të tjera.

Gjithashtu ai thekson se një pjesë e operacioneve ka të bëjë me hetimin e pastrimit të parave përmes kriptomonedhave.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit