-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#londër

VIDEO/ Kuajt arratisen rrugëve të Londrës, kaos dhe të plagosur në qytet

Një mëngjes i qetë në Londër ai i sotmi por kaosi shpërtheu kur rreth shtatë kuaj nga Kalorësia mbretërore u trembën nga zhurma e...

Kaos në Londër/ Përplasen 2 avionë në aeroport

Dy avionë janë përplasur në pistën e aeroportit Heathrow, duke shkaktuar shumë kaos. Avioni bosh i Virgin Atlantic u përplas me atë të British Airways...

Florian Marku ‘thyhet’ në Londër, Kris Kongo i shkakton humbjen e parë

Mbrëmja e sotme regjistroi dhe humbjen e parë të Florian Markut në karrierën e tij si profesionist. Britaniku Kris Kongo triumfoi ndaj boksierit shqiptar në...

Florian Marku bën hyrjen spektakolare në ring me flamurin shqiptar në shpinë

Atmosferë e zjarrtë ajo në Londër teksa Florian Marku përballet me Kris Kongon. Flamujtë kuqezi ndodhen në çdo cep të arenës. Për t’u përmendur edhe...

Florian Marku kundër Chris Kongos, ora dhe vendi i përballjes së shumëpritur

Florian Marku do të ndeshet me Chris Kongon në një meç boksi në kuadër të peshave të lehta në O2 Arena të Londrës. Marku i...

EMRI/ Ekzekutohet me armë zjarri në Londër i riu shqiptar

Një i ri shqiptar u ekzekutua me armë zjarri mëngjesin e të hënës në juglindje të Londrës. Sipas "The Guardian" ai u gjete i...

Hetim i pasurive të shqiptarëve në Londër, FBI i dorëzon SPAK-ut listën

NCA Agjencia Britanike Kundra Krimit të Organizuar, kërkon hetim dhe konfiskim të pronave të përfituara nga krimi organizuar shqiptarë në Britaninë e Madhe, të...

FOTO/ Vdiq pas shembjes së rrugës në Londër, policia dyshon se është shqiptar

Dedektivët e Londrës kanë publikuar një imazh elektronik të një burri i cili u rrëzua në perëndim të Londrës dhe vdiq gati 10 ditë...

Vrasje mes njëri-tjetrit në Londër, 21-vjeçari vret bashkëatdhetarin

Një 37-vjeçar shqiptar është vrarë nga një bashkëatdhetar 21-vjeçar në një nga lagjet e Londrës veriore. Siç bëjnë me dije mediat lokale kjo ngjarje ka...

2 shqiptarë ndërruan jetë tragjikisht në qendrat e emigrantëve, protestojnë shqiptarët në Londër

Dy shqiptarë kanë ndërruar jetë tragjikisht në fillim të nëntorit teksa kërkonin azil në Mbretërinë e Bashkuar. Për këtë çështje një grup shqiptarësh protestuan për...

Latest news

/5pyetjet.al