-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kërkohej prej kohësh, del fotoja pas arrestimit, ja si e ka ndryshuar pamjen Gëzim Çela

Kryesoret

Ja si ka ndryshuar pamjen Gëzim Çela për t’i shpëtuar policisë.

Çela ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Trafikimit i lëndëve narkotike”, të kryera në bashkëpunim dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve”, si dhe për shfrytëzim prostitucioni.

Çela është i njohur për trafikimin e drogës që vinte nga Turqia përmes Bullgarisë , Maqedonisë dhe Shqipërisë, drejt Kosovës dhe vendeve të tjera perëndimore.

Kur droga mbërrinte në Shqipëri, ajo dërgohej në vilën e Gëzim Celës në Fushë Kuqe, nga ku shpërndahej për në vendet perëndimore. Çela e kishte shndërruar vilën e familjes në laborator për përzierjen e drogës. Çela u shpall në kërkim si kreu i këtij rrjeti të trafikut të drogës.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit