23.5 C

Shehi gjen fitoren e parë tek Partizani, mund në përmbysje ekipin rumun

Partizani po vijon përgatitjen në Antalia, të Turqisë ku dhe janë duke zhvilluar një mini-turne përgatitorë.

Kampionët në fuqi të Shqipërisë fituan 1-3 kundër Univeritatea Cluj, skuadrës së elitës së Rumanisë.

Në duelin e ditës së sotme, Partizani e mbylli pjesën e parë në disavantazh, në minutën e 30-të një gafë e Qirkos në portë bëri që “Demat” të ndëshkoheshin.

Të besuarit e shehit reaguan menjëherë në pjesën e dytë  dhe gjetën ekuilibrat me penalltinë e kthyer në gol nga Tedi Cara (48′).

Në të 67 minutë ishte Sembene që ‘fluturoi’ mbi të gjithë dhe gjeti golin e përmbysjes. Ishte Maguette që në të 73 minutë shënoi një supergol, me shifrat që u stampuan në 1-3.

Orges Shehi shijon suksesin e parë në stolin e Partizanit. Të kuqtë do rikthehen në Shqipëri, aty ku do përgatisin duelin e datës 13 janar kundër Teutës, i vlefshëm për javën e 19-të në Superligë.