-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

turqi

Tërmeti ‘shkund’ Turqinë

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë i shkallës Rihter ka goditur Turqinë pasditen e kësaj të enjteje. Mediat turke raportojnë se tërmeti është regjistruar 35...

VIDEO/ Sokol Cikalleshi gjen sërish rrjetën në Turqi

Sokol Cikalleshi ka shënuar këtë të diel golin e 12-të me Konyaspor në Superligën e Turqisë. Për raundin e 36-të të elitës së futbollit...

Mitsotakis vizitë në Turqi për të përmirësuar lidhjet e dëmtuara

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis viziton Turqinë të hënën për bisedime me Presidentin Rexhep Tajip Erdogan. Të dy udhëheqësit shpresojnë të ulin tensionet që i...

Autobusi përplaset me betonieren, 8 të vdekur dhe 11 të plagosur në Turqi

Një aksident trafiku ka ndodhur në lagjen “Islahiye” të Gaziantep të Turqisë, ku si pasojë kanë mbetur tetë të vdekur dhe të plagosur të...

Tërmeti i fortë shkund Turqinë

Një tërmet me magnitudë 4.1 goditi rrethin Tercan të Erzincanit në orën 01:30, sipas Agjencisë së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të Turqisë (AFAD). Tërmeti,...

Nuk ka paqe! Tërmeti ‘shkund’ sërish Turqinë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 4,5 ballë të shkallës Rihter ka goditur mëngjesin e sotëm Turqinë qendrore, tha Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane. Tërmeti, siç bëhet me...

Tërmeti 5.6 Rihter, tmerron banorët, pamje nga dëmet

Turqia u trondit pasditen e sotme nga një tërmet me magnitudë 5.6 Rihter në afërsi të rajonit Tokati. Lëkundjet të cilat kishin një thellësi 5.9...

Turqia nuk gjen paqe! Një tjetër tërmet godet vendin

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë i shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin ditës së sotme në Turqi. Konkretisht lëkundjet u ndien rreth 50 minuta më...

Turqi: 174 persona të shpëtuar pas një aksidenti vdekjeprurës në teleferik

Personi i fundit i mbetur nga 174 pasagjerët e bllokuar u shpëtua nga një teleferik në Turqi pasditen e së shtunës, një ditë pasi një pasagjer...

Fitore historike e opozitës në zgjedhjet lokale në Turqi

Partia kryesore opozitare turke ruajti kontrollin e saj mbi qytetet kryesore dhe shënoi fitore të rëndësishme në qytete të tjera në zgjedhjet lokale të...

Latest news

/5pyetjet.al