-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Borxh, plumba dhe arratisje! Çfarë ndodhi në mesnatë?

Kryesoret

Mosmarrëveshjet për borxh jo rrallëherë kanë shkaktuar konflikte, që kanë eskaluar në kanosje, gjuajtje me armë, përleshje e madje edhe tragjikisht. Kështu dyshohet se ndodhi edhe të hënën në fshatin Prelez i Jerlive në Ferizaj, ku pati të shtëna me armë zjarri, raporton Gazeta Sinjali.

Një 23-vjeçar nga Vitia dyshohet se ka gjuajtur me armë në këtë fshat, pasi u kap me tre persona si pasojë e një borxhi të mëhershëm. I dyshuari ndodhet në arrati, pasi menjëherë pas kryerjes së veprës është zhdukur dhe Policia s’ka arritur ende ta ndalojë.

Në vendin e ngjarjes, Policia ka kryer ekzaminimet e nevojshme dhe ka marrë deklaratat e viktimave, për të zbuluar se si ka ndodhur ngjarja. Teksa më pas njësitet policore kanë kryer bastisje në shtëpinë e tij në Viti, ku kanë gjetur një armë zjarri, e cila dyshohet se është përdorur nga i dyshuari.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit