-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Të rinjtë dorëzuan thasët në kufi, policia malazeze sekuestron 65 kg kanabis

Kryesoret

Është sekuestruar një sasi prej 65 kilogramësh kanabis sativa në Malin e Zi, sasi e cila dyshohet ta ketë origjinën nga Shqipëria.

Policia kufitare ka arritur të pikasë 2 persona me thasë në afërsi të kufirit të cilët kanë dorëzuar një personi të tretë që i ka ngarkuar në një automjet dhe ka nisur lëvizjen në drejtim të një fshati në periferi të Podgoricës.

Mjeti në fjalë është ndaluar nga policia malazeze dhe brenda tij u gjetën 60 pako të ndryshme, të cilat pas matjes rezultuan rreth 65 kg kanabis sativa. Malazezi 41-vjeçar është arrestuar, ndërsa dyshohet se 2 të tjerët janë shtetas shqiptarë, të cilët kanë mundur të kalojnë drogën përmes kufirit të gjelbër dhe ta dorëzojnë tek trafikanti malazez në anën tjetër.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit