-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vjosa Osmani uron Talat Xhaferin: Moment historik!

Kryesoret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Talat Xhaferin, i cili u zgjodh kryeministri i parë shqiptar i një qeverie teknike, në Maqedoninë e Veriut.

Në një postim në rrjetin social “X”, Osmani shkruan se sot shënohet një moment historik i rëndësishëm për të gjithë komunitetin shqiptar në Maqedoninë e Veriut,.

“Sot shënohet një moment historik i rëndësishëm për të gjithë komunitetin shqiptar në Maqedoninë e Veriut, duke reflektuar kontributin e tyre jetik në shtetësinë e vendit dhe rrugëtimin drejt integrimit euroatlantik. I uroj qeverisë dhe të gjitha institucioneve të Maqedonisë së Veriut suksese”, shkroi Osmani.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit