-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kaos në Parlament, PS tërheq bastet, opozita reziston

Kryesoret

Pa 23 deputetë të opozitës të përjashtuar edhe seanca e sotme plenare e Kuvendit të Shqipërisë ka qenë kaos dhe rrëmujë. Opozita bllokoi foltoren duke mos lejuar zhvillimin normal të punimeve, diskutimin dhe miratimin e rendit të ditës. Shumica socialiste tërhoqi nga rendi i ditës diskutimin dhe miratimin e projektligjit të basteve.

Deputeti Edi Paloka paralajmëroi Edi Ramën për protestën e 20 Shkurtit duke i kujtuar atë që ndodhi 30 vite më parë më pas i vendosi zjarrin rregullores së re të parlamentit. Deputeti Flamur Noka u hodhi miell gardistëve dhe sekretarit të përgjithshëm të Kuvendit, Genc Gjonçaj.

Dashnor Sula ishte veshur me simbolet e basteve duke mbuluar me “Euro” socialistët dhe qeverinë. Në krahun tjetër, Lulzim Basha dhe pjesa tjetër rrinin të qetë në karriget e tyre duke shikuar rezistencën e opozitës teksa amendamentet e tij u rrëzuan.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit