-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kuvendi

Krasniqi u kërkon liderëve partiakë të shpërndajnë Kuvendin

Memli Krasniqi, kryetari i subjektit më të madh opozitar, Partisë Demokratike të Kosovës, tha se përmes një letre dërguar krerëve partiakë në pushtet dhe...

A ka ndërhyrë Greqia tek dosja Beleri? Dumani: Nuk ka shanse

“I bindemi vetëm Kushtetutës së Shqipërisë. Asnjë shtet i huaj nuk ka shans të ndërhyjë në punën tonë”. Kështu u shpreh kreu i SPAK-ut,...

Komisioni për hetimin e koncesioneve, caktohen datat për dëshmitarët

Komisioni hetimor për koncesionet në shëndetësi ka caktuar në mbledhjen e sotme dëgjesat e para. Kryetarja Albana Vokshi deklaroi se janë dërguar kërkesat për...

Kalimi i pronës shtetërore në private, Basha: Ligj i porositur nga mafia

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të mazhorancës që të fusë në rendin e ditës në Kuvend të projekt-ligjit...

Agron Gjekmarkaj: Kronika e dëshpërimit dhe të tjera gajle, Çyrbja më befasoi

Deputetët hynin kokëulur e gati si tinëz në sallën e Kuvendit dje. Një si padeshirë e perzier me ankth i karakterizonte.  Nallbatit një brengë...

Ja ‘koka e krimit’ që u arrestua, për të cilin Balla u ‘krenua’ në Kuvend

Ditën e sotme i thirrur në interpelancë në Kuvend, ku duhej të raportonte për ‘krimin’, ministri i Brendshëm Taulant Balla, përdori në favor të...

‘Free Berisha’/ Noka me ish-kryeministrin në bluzë jep mesazhin nga Kuvendi

Deputeti i PD-së, Flamur Noka ka shkuar në Kuvend i veshur me një bluze ku është stampuar imazhi i ish-kryeministrit Sali Berisha. “Lironi Berishën”, shkruhet në...

Mësuesit në protestë, Manastirliu nga Kuvendi: Në korrik rritje historike pagash

Ministrja e Arsimit, Orgeta Manastirliu, në interpelancën me deputeten Ina Zhupa, dha raportin sa i takon arsimit, ku pyetja kryesore ishte rezultati i dobët...

Balla në Kuvend: Krerët e policisë të kenë mandate 3-4 vjeçare

I thirrur për Interpelancë në Kuvend, ministri i Brendshëm Taulant Balla, ka paralajmëruar ndryshme në ligjin për Policinë e Shtetit. Kjo që krerët e...

LIVE-Parlamenti/ Balla: Sapo u arrestuan dy kriminelë në Spanjë dhe Itali

Ministri i Brendshëm Taulant Balla në interpelancën e thirrur nga deputeti Ervin Salianji njoftoi arrestimin e dy personazheve të njohur të krimit në Itali...

Latest news

/5pyetjet.al